حالت تاریک
جمعه, 25 خرداد 1403
درگفتگو با «رهیاب» مطرح شد؛

آزادسازی سوسنگرد حماسه شور، شعور و شهامت بود

آزادسازی سوسنگرد حماسه شور، شعور و شهامت بود

استاندارخوزستان گفت: آزادسازی سوسنگرد تجلی پیروزی ایمان، اراده، بصیرت و تکلیف­گرایی بر سلاح‌های پیشرفته دشمن و حماسه شور، شعور و شهامت بود.

 علی اکبر حسینی محراب درگفتگوباخبرنگار«رهیاب» اظهار کرد: ۲۶ آبان ماه سالروز آزادسازی سوسنگرد را گرامی می‌داریم و به روح همه شهدای این عملیات بزرگ و راهبردی در سرنوشت‌ساز دفاع مقدس درود می‌فرستیم.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس عملیات‌های متعدد و بزرگی انجام داده‌ایم که نتایج ارزشمندی را به دنبال داشته است و مایه سرافرازی و پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران شده است؛ افزود: شهر سوسنگرد به عنوان یکی از اهداف واسطه در تلاش اصلی دشمن متجاوز برای اشغال شهر اهواز در این تجاور در نظر گرفته شده بود. لذا علاوه بر اینکه اهمیت زیادی در طرح آفندی دشمن داشت، به عنوان یک هدف سهل­الوصول نیز تعریف شده بود.

 استاندارخوزستان آزادسازی سوسنگرد تجلی پیروزی ایمان، اراده، بصیرت و تکلیف­گرایی بر سلاح‌های پیشرفته دشمن و حماسه شور، شعور و شهامت دانست و بیان کرد: اگر مقاومت و پیروزی رزمندگان در آزادسازی سوسنگرد نبود، اصلاً پیروزی‌های بعدی نصیب ما نمی‌شد و آزادسازی سوسنگرد طرح صدام برای سقوط خوزستان را با شکست مواجه ساخت. حماسه سوسنگرد طلیعه عملیات‌های حماسه‌آفرین بعدی مبتنی بر پیروزی خون بر شمشیر شد.

 حسینی محراب با بیان اینکه عملیات آزادسازی سوسنگرد به عنوان یک عملیات راهبردی مانع تصرف اهواز توسط دشمن شد و به همین دلیل از جایگاه بالایی برخوردار است، تصریح کرد: پیروزی ما در این عملیات و آزادسازی سوسنگرد موجب شد دسترسی دشمن به اهواز از بین برود.

 وی ادامه داد: آزادسازی سوسنگرد شهر حماسه و خون و شهادت زمینه‌ساز عملیات غرورآفرین طریق‌القدس بود و رزمندگان اسلام با آزادسازی بستان و ۷۰ روستای منطقه، برای نخستین بار به مرزهای بین‌المللی رسیدند و شکاف عمیقی در خطوط دفاعی دشمن ایجاد کردند.

 استاندار خوزستان عنوان کرد: یکی ازجلوه‌های بارز در طول دفاع مقدس، قدرت نمایی زنان و مردان قهرمان سوسنگردی بود که دست خالی در مقابل تانک هایی که شوروی در اختیار صدام قرار داده بود ایستادگی کردند و این لشکر زره ای را شکست دادند.

 وی با بیان اینکه بیش از ۲۷۰ بانوی شهید در سوسنگرد ثبت شده است، گفت: سوسنگرد اولین شهر در ایران اسلامی است که این تعداد از زنان به شهادت رسیدند،بنابراین بانوان سوسنکردی ثابت کردند دربحران‌ها پشتیبان کشور و مردم ایران هستند و از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند.

حسینی محراب خاطرنشان کرد: شهدای زن سندی پرافتخار از عملکرد انقلابی بانوان، مادران و همسران شهدا درخوزستان است که  نقش مهم و اثرگذاری در دوره‌های مختلف دفاع مقدس داشتند که ان شالله که مدیون این شهدا نباشیم.

پایان پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از