حالت تاریک
جمعه, 25 خرداد 1403
در گفتگو با رهیاب مطرح شد؛

آزادسازی سوسنگرد، کلاس درس استقامت و پایداری است

آزادسازی سوسنگرد، کلاس درس استقامت و پایداری است

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت:یکی از درس‌هایی که ۲۶ آبان به مردم داد، استقامت و پایداری بود، سپس یک‌دلی و عدم سازش نیروهای مسلح با دشمن بود که در نهایت موجب اخراج دشمنان از زمین‌های اشغالی شد.

سردار سرتیپ‌ حسن‌ شاهوارپور در گفتگو با خبرنگار «رهیاب»؛ اظهار کرد: خدا را شاکریم امروز پس از سال‌ها یادوخاطره شهیدان را در امنیت و آرامش پاس می‌داریم، زیرا آنچه در دفاع‌مقدس رخ داد، هویت، ایستادگی و مظلومیت ملت ما بود که در تاریخ به ثبت رسید و ما نباید هویت خود را فراموش کنیم زیرا دشمنان نیز به گذشته تاریخی یک ملت نگاه می‌کنند.

فرمانده سپاه خوزستان با اشاره به اینکه ۲۶ آبان‌ماه سالگرد یکی از مهمترین رویدادهای تاریخ است که در سوسنگرد رخ داد، افزود: رهبر انقلاب طی آن دوران برای کمک به مردم خوزستان وارد مناطق عملیاتی شدند و از نزدیک در جریان مصائبی که بر مردم وارد شد قرار گرفتند.

سردار شاهوارپور گفت: دشمن تا بن‌دندان مسلح رژیم‌بعث بی‌رحمانه و با قوای پشتیبانی با حمایت ابر قدرت شرق و غرب وارد مناطق‌غربی استان شد و شهرها را بمباران می‌کرد.

وی ادامه داد: آمریکا همواره منطقه غرب‌آسیا را در تلاطم قرار داده و همین حالا نیز با مهاجرت عده‌ای از افراد به سرزمین فلسطین آنجا را اشغال و با راه‌اندازی یک رژیم اشغالگر مردم مظلوم غزه را بمباران می‌کنند.

سردار شاهوارپور خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی غزه شباهت به حوادث دوران دفاع‌مقدس دارد و زمانی که دشمن وار سوسنگرد شد، روی شهر موشک‌ می‌ریخت و مردم را بی‌رحمانه به شهادت می‌رساند، اما استقامت و پایداری مردم موجب عقب‌راندن متجاوزان بعثی شد.

وی بیان کرد: یکی از درس‌هایی که ۲۶ آبان به مردم داد، استقامت و پایداری بود، سپس یکدلی نیروهای‌مسلح و سازش نکردن با دشمن بود که در نهایت موجب بیرون کردن آنها از زمین‌های اشغالی شد.

فرمانده سپاه خوزستان، عنوان کرد: شهیدچمران و فرماندهان ارتش زیر بار فرمان بنی‌صدر نرفتند و برای کمک‌‌ به مردم سوسنگرد و بیرون راندن ارتش بعث به میدان آمدند.

وی افزود: درحالی‌ که تانک‌های بعثی به میدان‌های شهر وارد شدند، نیروهای‌مسلح نیز با قدرت مقابله کردند و در نهایت حصر سوسنگرد شکسته شد و مردم به آزادی رسیدند؛ در حالی‌ که اگر تسلیم و سازش می‌کردیم و نیروهای‌مسلح در برابر دشمن کوتاه می‌آمدند هرگز نمی‌توانستیم مانند اکنون دورهم جمع شویم.

سردار شاهوارپور تاکید کرد: این درسی است که مردم دشت‌آزادگان به همه جهان دادند که اگر در محاصره باشید باید مقاومت کنید و در نهایت با یک حمله از خود دفاع کنید، همان‌طور که مردم غزه پس از ۷۰سال عملیات بزرگ«طوفان الاقصی» را رقم زدند.

وی امید‌آفرینی را یکی از موضوعات‌کلیدی پیروزی پس از سال‌ها مقاومت دانست و گفت: امیدآفرینی همیشه باید برای ما و کسانی که به خداوند متعال ایمان دارند در اولویت باشد؛ در سوسنگرد مردم در عین حال که می‌دیدند دشمن به سمت‌شان می‌آید، امیدشان از دست ندادند ودر نهایت حضور همه آحاد مردم باعث پیروزی نهایی شد.

فرمانده‌ سپاه‌ خوزستان در پایان نیز به وجود تانک‌های بجامانده از دفاع مقدس در بازار شهر سوسنگرد اشاره کرد و گفت: همه این‌ها پیام و روایت دارند و هر کجای دنیا باشند، به عنوان منبعی برای روایات اصلی هستند که نباید به راحتی از کنار آنها عبور کرد.

پایان پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از