حالت تاریک
جمعه, 31 فروردین 1403

اجرای طرح‌های راه‌سازی با رعایت استاندارها

اجرای طرح‌های راه‌سازی با رعایت استاندارها

استاندار خوزستان گفت:  طرح‌های راه‌سازی، بهسازی و ایمن‌سازی جاده‌های استان در اولویت قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی «رهیاب» به نقل از روابط عمومی استاندار؛ علی اکبر حسینی محراب در سیزدهمین جلسه کمیسیون اجرایی آئین‌نامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی خوزستان گفت: تکمیل طرح‌های نیمه تمام در حوزه راه‌سازی الزام است.

وی افزود: براساس اولویت بندی، طرح‌های راه‌سازی، بهسازی و ایمن سازی جاده‌های استان پیگیری و هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسند.

استاندار خوزستان بر کاهش و حتی‌الامکان حذف تصادف‌ها در جاده‌های خوزستان تاکید کرد و گفت:: در اجرای طرح‌های راه‌سازی باید استاندارد رعایت شود.

استاندار خوزستان می‌گوید: باید اجرای طرح‌ها را به پیمانکاران با تجربه و قوی بسپاریم تا متحمل هزینه‌های سنگینی برای بهسازی مجدد نشویم.

وی اضافه کرد: در جلسه اخیر هیأت دولت ۳۸ مصوبه در حوزه وزارت راه و شهرسازی برای استان خوزستان درنظر گرفته شده است که اداره‌ها و دستگاه‌های مرتبط باید اجرای آنها تا پایان سال ۱۴۰۳ را پیگیری کنند.

محمد جولانژاد، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان در این جلسه گفت: همه شهرستان‌های استان از طرح‌های راهداری بهره‌مند هستند.

وی با بیان اینکه فرمانداران برای ایمن‌سازی راه‌ها از محل مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های خصوصی حاشیه جاده‌ها کمک بگیرند، افزود: بر اساس استاندارد باید ۴ تا ۶ درصد ارزش راه‌ها، پل‌ها و ابنیه فنی برای نگهداری از آن‌ها هزینه شود که براساس محاسبه‌های سالانه باید حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان به این موضوع اختصاص داد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از