حالت تاریک
جمعه, 25 خرداد 1403

ارزیابی خسارت‌های ناشی از آبگرفتگی بندر امام خمینی

ارزیابی خسارت‌های ناشی از آبگرفتگی بندر امام خمینی

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: پس از جمع‌آوری اطلاعات نهایی از مناطق درگیر آبگرفتگی در بندر امام خمینی(ره) گزارش این ارزیابی‌ها به استانداری خوزستان ارائه خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی«رهیاب»؛روح الله عمادی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان امروز در حاشیه بازدید از مناطق درگیر آبگرفتگی بندر امام خمینی(ره)، اظهار کرد: ارزیابی از مناطق درگیر آب‌گرفتگی، به ویژه مناطق دستغیب و مقداد، از شب گذشته آغاز شده و گزارش‌های لازم‌ به استانداری ارسال می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه به دلیل اعمال مهندسی در ساخت واحدهای مسکونی دچار خسارت از سیل سال ۹۹، هیچ آب‌گرفتگی و خسارتی در این مناطق رخ نداده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان ادامه داد: پس از خسارات وارده به منازل مردم در آب‌گرفتگی سال ۹۹، با حمایت دولت، ساخت سه هزار واحد مسکونی در چهار شهرک رضوان، قدس، کوثر و فردوس این شهر به عنوان برنامه‌های اولویتی قرار گرفت. از این تعداد، ۱۲۰۰ واحد آماده بهره‌برداری است و ۲۰۰ خانوار در حال حاضر در این واحدها ساکن شده‌اند.

وی بیان کرد: تسهیلات ساخت خانه در این شهر همچنان در دسترس است و متقاضیان می‌توانند برای دریافت وام و ساخت خانه‌های ایمن اقدام کنند.

عمادی همچنین از مردم مناطقی که خانه‌هایشان در هنگام بارش باران دچار آب‌گرفتگی می‌شود، درخواست کرد که با استفاده از تسهیلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، به ساخت خانه‌های ایمن اقدام کنند.

پایان پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از