حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 اسفند 1402
در اثر آلودگی هوا؛

اینجا اهواز، نفس نکشید...

اینجا اهواز، نفس نکشید...

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: بیش از هزار نفر با مشکلات قلبی و تنفسی ناشی از آلودگی هوا در ۷۲ ساعت گذشته به مراکز درمانی بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه در خوزستان مراجعه کردند.

دکتر میثم معزی پیرامون مراجعه بیش از یک هزار خوزستانی با مشکلات تنفسی به بیمارستانها در  ۷۲ ساعت گذشته به خبرنگار رهیاب گفت: بیشتر مراجعان به صورت سرپایی درمان شدند و اکنون حدود ۲۰ درصد در بیمارستان‌ها بستری هستند.

 

وی با اشاره به اینکه همه بیمارستان‌های تابعه در آماده باش کامل قرار دارند از سازمان‌های ذیربط از جمله مدیریت بحران و حفاظت محیط زیست درخواست کرد در هنگام بروز آلودگی هوا که برای مردم به ویژه کودکان، سالمندان، زنان باردار و بیماران قلبی، تنفسی بسیار خطرناک است، تدابیر لازم اندیشیده شود.

 

معزی ادامه داد: دانش‌آموزان بسیاری با علائم آسم، آلرژی و دیگر مشکلات تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند که بهتر است سازمان‌های مربوطه، تدابیر مورد نیاز برای تعطیلی مدارس را لحاظ کنند.

 

بر اساس گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در چند روز گذشته هوای تعداد زیادی از نقاط استان در وضعیت قرمز یا ناسالم قرار گرفته است.

 

طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته نشان می‌دهد در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از