حالت تاریک
یکشنبه, 13 اسفند 1402

بازدید وزیر نفت از طرح پتروشیمی سینا اندیمشک

بازدید وزیر نفت از طرح پتروشیمی سینا اندیمشک

وزیر نفت از طرح پتروشیمی سینا اندیمشک بازدید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی «رهیاب»؛ جواد اوجی که پیش از ظهر امروز از طریق فرودگاه دزفول وارد استان شده بود با سفر به اندیمشک از طرح پتروشیمی این شهرستان دیدن کرد .

وزیر نفت در این بازدید گفت: طرح پتروشیمی اندیمشک برای مدت 14 سال بلاتکلیف بوده است و با تلاش‌های انجام شده امیدواریم پیشرفت آن تسریع شود.

وی افزود: مقرر شده است که سه واحد پایین‌دستی نیز هم‌سو با تکمیل زنجیره ارزش محصول تولیدی این طرح ایجاد شود.

وزیر نفت یادآور شد: احداث خط لوله خوراک طرح پتروشیمی ابن‌سینا اندیمشک به طول ۹ کیلومتر پس از رسیدن طرح به ۳۰ درصد پیشرفت احداث می‌شود.

طرح پتروشیمی ابن‌سینای اندیمشک با هدف تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن اتیلن اکساید و تأمین خوراک واحدهای پایین‌دست اتوکسیلات، گلایکول اتر و اتانول آمین بـه منظـور تکمیل زنجیره ارزش اتیلن کشـور با حجم سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومان بـا مالکیـت شرکت صنایـع پتروشـیمی خلیج فارس در حال اجراست.

عملیات اجرایی این طرح اسفندماه سال ۱۴۰۱ آغاز شد و مدت زمان اجرای آن ۴۲ ماه برآورد شده است که در دوران ساخت برای ۱۵۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد می‌کند.

بودجه ریالی این طرح تأمین و تاکنون ۱۰ میلیون یورو منابع ارزی برای خرید تجهیزات طرح اختصاص داده شده و بخشی از تجهیزات سفارش‌گذاری شده است.

همزمان با افزایش ظرفیت تولید اتیلن در پارس جنوبی، بخشی از اتیلن مازاد تولیدی (حدود ۹۰ هزار تن) از مسیر خط لوله اتیلن غرب به اندیمشک منتقل می‌شود و در این منطقه طرح اتیلن اکساید و محصولات پایین‌دست پتروشیمی ساخته می‌شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از