حالت تاریک
جمعه, 25 خرداد 1403
فرماندار شوش:

بانک‌ها باید از طرح اشتغال‌زا جوانان حمایت کنند

بانک‌ها باید از طرح اشتغال‌زا جوانان حمایت کنند

فرماندار شوش گفت: کمک به ازدواج و جوانی جمعیت از جمله رویکردهای اساسی کشور است که تأخیر در پرداخت تسهیلات به جوانان در این موضوعات قابل‌قبول نیست.

به گزارش شبکه اطّلاع‌رسانی «رهیاب»؛ محسن حویزه روز سه‌شنبه در نشست شورای هماهنگی بانک‌ها با موضوع رفع مشکل و تسهیل در پرداخت تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و اشتغال در سالن سردار شهید قاسم سلیمانی فرمانداری شوش اظهار کرد: انتظار از بانک‌ها حرکت در راستای سیاست‌های دولت انقلابی سیزدهم برای گره‌گشایی و کمک به جوانان و مردم است.

 وی با بیان اینکه انتظار از شعبه بانک‌های مستقر در این شهرستان حمایت جدی‌تر از طرح‌های اشتغال‌زا است، افزود: کمک به ازدواج و جوانی جمعیت از جمله رویکردهای اساسی کشور است که تأخیر در پرداخت تسهیلات به جوانان در این موضوعات قابل‌قبول نیست.

 فرماندار شوش با تأکید بر پرهیز بانک‌ها از سخت‌گیری‌های بی‌مورد در پرداخت تسهیلات به جوانان این شهرستان گفت: بانک‌ها در تأمین سرمایه برای واحدهای تولیدی، پرداخت تسهیلات مسکن، ازدواج، فرزندآوری، اشتغال‌زایی و قرض‌الحسنه به مردم به‌ویژه اقشار آسیب‌پذیر باید بیشتر تلاش کنند.

 وی به بانک‌هایی که تأمین اعتبار و سهمیه بودجه‌ای آنها توسط استان تأیید شده دو هفته فرصت داد نسبت به فراخوان متقاضیان برای تشکیل پرونده اقدام و گزارش پرداختی را به فرمانداری ارائه کنند.

 حویزه از برخی بانک‌ها برای دریافت ضامن خارج از قاعده، مبنی بر ضامن حقوق‌بگیر همان بانک، انتقاد کرد و گفت: دستور لازم برای اصلاح و پذیرش ضمانت طبق شیوه‌نامه‌های ابلاغی و جاری، تسهیلات را صادر کرد.

 وی تکریم ارباب‌رجوع را مهم‌ترین مطالبه از دستگاه‌های شوش دانست و افزود: تکریم ارباب‌رجوع و تسهیل در روند تسهیلات اعطایی به آنها باید در اولویت کار تمامی بانک‌ها قرار گیرد.

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از