حالت تاریک
جمعه, 25 خرداد 1403
شهید «مظفر کله»:

جبهه دانشگاه ایثار و اخلاص است

جبهه دانشگاه ایثار و اخلاص است

شهید مظفر کله در قسمتی از وصیت‌نامه خویش می‌نویسد: همه بدانند که من برای ارضای هوای نفس و خوش‌گذرانی و آرزوی بیهودگی پا در این میدان نگذاشته‌ام؛ اینجا کربلای عاشقان است؛ اینجا دانشگاه ایثار و اخلاص است.

به گزارش شبکه اطّلاع‌رسانی «رهیاب»؛ شهید مظفر کله، دهم آذر ۱۳۴۶، در شهرستان شوش به دنیا آمد. پدرش محمدعلی، فروشنده بود و مادرش طیبه نام داشت. تا سوم ابتدایی درس خواند. به‌عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. چهاردهم اردیبهشت ۱۳۶۵، در جزیره مجنون عراق بر اثر واژگونی قایق و ضربه‌ مغزی به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع شده است.

متن وصیت‌نامه شهید مظفر کله:

پس از درود به رهبر عالی‌قدر امت اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و سلام بر شهدای عزیز جنگ تحمیلی سخن خود را آغاز می‌کنم. گواهی می‌دهم به این که مرگ حق است، قبر حق است، حساب حق است، کتاب حق است، صراط حق است، میزان حق است، بهشت و دوزخ حق است، و روز قیامت مردگان سر از قبرها برداشته و در محضر خدا پیشانی بر خاک می‌سایند و خداوند در بین آن‌ها داوری می‌کند.

 خداوندا ما را از لغزش‌ها حفظ کن

 حمد و سپاس خدای را که هدایت کرد ما را و اگر هدایت نمی‌کرد ما هرگز هدایت نمی‌شدیم. منت خدای را که در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمدم. شکر معبودی را که بر من منت گذاشت که در اوان جوانی با شور انقلاب مردم مسلمان ایران مواجه شدم و از انحرافات مصون ماندم. خداوندا! بسیار سپاسگزارم از این که این بنده را لایق دانستی تا در راه تو با دشمنانت بجنگم. خدایا! ما را از لغزش‌ها حفظ کن و مرا جزء شهدایی که وعده عند ربهم یرزقون، به آن‌ها داده‌ای قرار بده؛ برای رسیدن به این وعده تنها بر تو توکل و به‌سوی تو تضرع و زاری می‌کنم.

اینجا کربلای عاشقان است

خدایا! مرا از کسانی قرار نده که از آن‌ها روگردانی. گناهانم را ببخش و این خون ناقابل مرا باعث سرخی رویم و زدودن سیاهی‌های قلبم قرار بده. روزی که همه پرده‌ها کنار خواهد رفت، مرا پیش شهدا رسوا و سرافکنده و شرمنده مساز. این که به جبهه آمده‌ام، همه بدانند که من برای ارضای هوای نفس و خوش‌گذرانی و آرزوی بیهوده پا در این میدان نگذاشته‌ام؛ اینجا کربلای عاشقان است؛ اینجا دانشگاه ایثار و اخلاص است.

جنگ برای امتحان است

 ای مردم! خداوند اگر می‌خواست، خود می‌توانست از کافران انتقام بگیرد و آنان را بدون زحمت شما هلاک کند، اما این جنگ ایمان و کفر برای امتحان من و شماست، تا مجاهدان از منافقان تشخیص داده شوند؛ منافقانی که هنوز در شک و تردید هستند و برای آمدن یا کمک به جبهه همیشه عذر می‌آورند و معافی می‌خواهند. بدانید که آنان بالاخره در ظلمت شک و تردید خواهند مرد.

 جبهه جای رهروان حسین است

ای کسانی که به جبهه‌ها و این همه خون‌های ریخته شده اهمیت نمی‌دهید! دانا باشید که شهدا به این سادگی از شما نخواهند گذشت. جبهه تکرار صحنه‌های بدر و حنین است؛ جبهه فقط جای رهروان امام حسین (ع) است؛ جبهه منزلگاه عاشقان و پیروان پیر خمین است.

اسلام را یاری کنید

ای آمریکا! ای شوروی! ای اسرائیل! ای صدام و ای همه شیاطین! من سرباز قرآنم، من پاسدار اسلام هستم و در سنگر حراست از قرآن و عترت ایستاده‌ام تا وقتی که فرمانده کل قوا فرمان دهد؛ آن وقت بدانید دیگر جایی برای شما روی زمین نیست. برادران و خواهران همواره اسلام را یاری نمایید و جز خط ولایت‌فقیه به خط دیگری رو نیاورید و اسلام و دین خدا را در همه ابعاد یاری کنید و از هیچ کوششی دریغ نکنید.

 راه مرا ادامه دهید

 از خانواده‌ام حلالیت می‌طلبم و امیدوارم که دوستانم مرا ببخشند و راه مرا ادامه بدهند و با خداحافظی از خانواده خود به‌سوی خدای خود می‌روم. در شهادت من گریه نکنید، زیرا راه امام حسین (ع) را برگزیده‌ام. همه مرا ببخشید.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از