حالت تاریک
جمعه, 31 فروردین 1403

دود آتش‌سوزی هورالعظیم در چشم خوزستان

دود آتش‌سوزی هورالعظیم در چشم خوزستان

معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: دود ناشی از آتش‌سوزی هورالعظیم در عراق امروز پنجشنبه برخی شهرستان‌های خوزستان را فراگرفت.

به گزارش رهیاب؛ فرهاد قلی‌نژاد معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان،اظهار کرد: دود غلیظی که به واسطه آتش‌سوزی بخش عراقی تالاب هورالعظیم متصاعد شده، از اوایل صبح امروز مناطق مرزی خوزستان را درگیر کرد و تا اهواز نیز رسید.

وی با بیان اینکه براساس تصاویر ماهواره‌ای لکه‌های‌ آتش‌سوزی از شب گذشته در نیزارهای بخش عراقی تالاب مشاهده شده است، افزود: این دود از صبح امروز با توجه به جهت وزش باد ابتدا شهرستان‌های هویزه و دشت آزادگان را درگیر کرد و سپس به اهواز رسید.

معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست خوزستان گفت: ایستگاه‌های سنجش پایش کیفی هوا امروز در شهرستان‌های اهواز و دست آزادگان شرایط ناسالم و قرمز را نشان می‌داد که در حال حاضر با توجه به خاموش شدن آتش میزان آلودگی ناشی از دود در حال کاهش است.

قلی‌نژاد با بیان اینکه علت اصلی آتش‌سوزی در بخش عراقی خشکیدگی و کم آبی بخش عراقی تالاب است، خاطرنشان کرد: تصاویر ماهواره‌ای حاکی از خاموش شدن آتش در این تالاب است. براساس آخرین رصدهای صورت گرفته دود بسیار کم شده و روند آن کاهشی است.

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان یادآور شد: امسال در بخش ایرانی هورالعظیم آتشسوزی وجود نداشت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از