حالت تاریک
جمعه, 25 خرداد 1403
رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی اهواز مطرح کرد:

مشکلات حقوقی معادن در دست پیگیری است

مشکلات حقوقی معادن در دست پیگیری است

رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی اهواز گفت: یکی از دغدغه‌های بخش خصوصی، رسیدگی به مشکلات حقوقی در حوزه معدن است که این امر با تشکیل شعب تخصصی در دادگستری استان خوزستان تسریع خواهد شد.

 به گزارش شبکه اطّلاع‌رسانی «رهیاب»؛ محمد نجفیان در نشست کمیسیون معدن اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های بخش خصوصی، رسیدگی به مشکلات حقوقی در حوزه معدن است که این امر با تشکیل شعب تخصصی در دادگستری استان خوزستان تسریع خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۰۰ بهره‌بردار معدن در استان فعالیت دارند که ۹۰ درصد آن‌ها در بخش شن و ماسه فعالیت دارند، افزود: از دیگر مواردی که برای حمایت از فعالان حوزه معدن استان نیاز است معرفی نماینده‌ای از اتاق بازرگانی اهواز در شورای معادن کشور است تا از حق‌وحقوق فعالان این بخش در استان دفاع کنند.

 بررسی مشکلات حوزه معدن در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی

 رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی اهواز نیز در این نشست با اشاره به اینکه فعالان حوزه معدن باید فعال‌تر در این کمیسیون شرکت کنند و نسبت به این صنعت مهم در استان نباید بی‌تفاوت بود .

 در ادامه شاهرخ شیشه‌گر اظهار کرد: کمیسیون معدن می‌تواند صدای فعالان این حوزه باشد و از طریق شورای گفتگو مسائل معدن‌کاران پیگیری شود. خوزستان ظرفیت‌های زیادی در حوزه برداشت محصولات معدنی و صادرات آن دارد به همین دلیل باید باقوت بیشتری از فعالان این بخش حمایت شود.

 کمیسیون معدن فرصتی برای حمایت از فعالان این بخش است

 در ادامه شهلا عموری اظهار کرد: کمیسیون معدن اتاق بازرگانی اهواز می‌تواند به فرصتی برای حمایت از فعالان این حوزه تبدیل شود که تحقق این مهم نیازمند فعال‌شدن بیش‌ازپیش این کمیسیون و حضور پررنگ دغدغه‌مندان در این عرصه است. مسائل مبتلا به بخش خصوصی در خوزستان بسیار فراوان است و متأسفانه بخش خصوصی هر چقدر تلاش می‌کند کمتر به نتیجه می‌رسد.

 نایب‌رئیس اول اتاق بازرگانی اهواز گفت: یکی از حوزه‌های تخصصی در اتاق بازرگانی معدن است، شورای معادن در استان وجود دارد؛ اما این شورا به‌صورت منظم تشکیل نمی‌شود و زمانی که برگزار می‌شود بیشتر به موضوع واگذاری معادن پرداخته می‌شود. باید در کمیسیون معدن مشکلات این بخش احصا و در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان پیگیری شود.

 ۱۹۰ واحد معدنی فعال در استان وجود دارد که ۲ هزار و ۲۰۰ نفر در این معادن مشغول به کار هستند.

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از