حالت تاریک
جمعه, 25 خرداد 1403
امام جمعه اهواز گفت:

مسئولان‌خوزستانی از ظرفیت‌ها برای اشتغال‌جوانان استفاده کنند

مسئولان‌خوزستانی از ظرفیت‌ها برای اشتغال‌جوانان استفاده کنند

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: خوزستان دارای 18 نماینده و حدود 50 امام جمعه است که باید با کار جهادی از ظرفیت‌های این استان برای اشتغال جوانان استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار «رهیاب»؛ حجت‌الاسلام سیدعبدالنبی موسوی‌فرد امام جمعه اهواز امروز در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصادی از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر انقلاب اولویت امروز را معیشت مردم می‌دانند و اقتصاد دریا محور یعنی استفاده پایدار از منابع اقیانوسی برای رشد اقتصادی مد نظر معظم‌له است.

امام جمعه اهواز افزود: علی‌رغم دسترسی ایران به دریا از مناطق شمال و جنوب، اما سهم دریایی ما از تولید ناخالص داخلی نسبت به کشورهای دیگر تنها دو درصد است و این در حالی است که در استان خوزستان با استفاده از ظرفیت‌های دریایی می‌توان برای جوانان شغل پایدار ایجاد کرد. 

وی گفت: خوزستان یکی از استان‌هایی است که در خط مقدم کرانه قرار گرفته است و  مسؤولان باید از این بستر آماده و مهیا برای برنامه‌ریزی در جهت اشتغال استفاده کنند.

امام جمعه اهواز گفت:این دولت مردمی قرار است قطار پرسرعت را با همکاری چینی‌ها راه‌اندازی کند و ما باید در این خصوص جزو استان‌های پیشگام باشیم با توجه به اینکه 18 نماینده و حدود 50 امام جمعه در این استان داریم باید یک طرح بزرگ راهبردی در این زمینه را اجرایی کنیم.

حجت‌الاسلام موسوی‌فرد همچنین با اشاره به مظلومیت مردم غزه بیان کرد: مظلومیت این مردم دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد. فردا یک اجتماع جهانی در تمام دنیا برای حمایت از مردم غزه برگزار می‌شود و برنامه‌ داریم با تک صدایی از جنایات رژیم صهیونیستی ابراز انزجار کنیم.  

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها در هیچ جای جهان نباید نقطه‌ی امن داشته باشند، گفت: امروز باید چهره‌ی پنهان لیبرال و دموکراسی بر همگان آشکار شود و کسانی که به تمدن غرب دل‌بسته‌اند باید ببینند تمدن غرب در سایه چه جنایت‌هایی ایجاد شده است. غرب مغزهای متفکر جوامع را دزدیده‌اند و امروز در جهان شاهد یک پادگان نظامی هستیم که خروجی آن دولت اسرائیل است که از میان وحشی‌ترین‌ و خونخوارترین و کثیف‌ترین‌ها افراد تشکیل شده‌اند. 

امام جمعه اهواز بیان کرد: باید شیرهای نفت و گاز بر روی صهیونیست‌ها بسته شود و مسدود کردن خلیج فارس، دریای عمان و کانال سوئز بر روی  شناورهای کودک‌کش از مطالبات مردم است. 

حجت‌الاسلام موسوی‌فرد همچنین با بیان اینکه تکلیف یک مسلمان فرزند‌آوری است، گفت: پایین‌ آمدن نرخ رشد جمعیت مذموم است. در آیات قرآن فرزندآوری مطلوب شمرده شده است و دین اسلام نیز به فرزندآوری توصیه کرده است.  

وی بیان کرد: کسانی هم که صاحب فرزند نمی‌شوند نیز از خداوند متعال فرزند صالح بخواهند و اگر مصلحت باشد خداوند به آنان فرزند عطا می‌کند. 

حجت‌الاسلام موسوی‌فرد ادامه داد: خداوند همه را به تقوا دعوت کرده است و در این مسیر باید از محارم الهی اجتناب کرده و دستورات الهی را اجرا کنیم. همچنین اعمال ما در خانواده باید زمینه‌ساز ظهور امام زمان(عج) را فراهم کند.

 

پایان پیام/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از