حالت تاریک
جمعه, 31 فروردین 1403

یکی از مهمترین راه‌های افزایش تولید بازرگانی است

یکی از مهمترین راه‌های افزایش تولید بازرگانی است

استاندار خوزستان گفت: یکی از مهم‌ترین کارهایی که در استان در راستای تحقق شعار سال می‌توان انجام داد، فعال‌تر شدن اتاق‌های بازرگانی است.

 به گزارش شبکه اطّلاع‌رسانی«رهیاب»؛ علی‌اکبر حسینی محراب  امروز نهم فروردین‌ماه در نشست قرارگاه عملیاتی تحقق شعار سال در استان اظهار کرد: حدود پانزده سال است که شعار سال عمدتاً مبتنی بر افزایش تولید بوده است. در این راستا در جلسه امروز توضیحاتی در مورد زیرساخت‌های مختلف و طرح‌های متنوع در انرژی، کشاورزی، صنعت و … باهدف راهکارهای افزایش تولید مطرح شد.

 وی افزود: این قرارگاه با دستگاه‌ها به‌صورت مجزا نیز جلساتی تشکیل خواهد داد تا طرح‌ها با سرعت بیشتری جلو برود.

 استاندار خوزستان ادامه داد: یکی از مهم‌ترین کارهایی که در استان در راستای تحقق شعار سال می‌توان انجام داد بخش بازرگانی است که مستلزم فعال‌تر شدن اتاق‌های بازرگانی و هم‌افزایی مسئولان برای تصاحب بازارهای هدف است که منجر به افزایش تولید و ایجاد اشتغال خواهد شد.

 حسینی محراب گفت: بیش از دو سوم توسعه صنعتی دنیا در حوزه صنایع پایین‌دستی است که متأسفانه در استان ما این صنایع شکل نگرفته است و امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب و با مشارکت بخش خصوصی زنجیره کامل تولید شکل بگیرد و اشتغال و تولید ما را توسعه دهد.

 وی بیان کرد: قبلاً سرمایه‌گذاران برای راه‌اندازی یک طرح تولیدی می‌بایست ۲۳ مجوز می‌گرفتند در سال گذشته یک طرح مطالعاتی انجام و بنا شد کل این مجوزها به چند ایستگاه محدود شود از سوی دیگر با راه‌اندازی پنجره واحد از سوی وزارت اقتصاد و وزارت ارتباطات مسیر سرمایه‌گذاری کاملاً کوتاه شده است.

 استاندار خوزستان بیان کرد: همچنین بنا شده برخی پروژه‌ها از قبل به‌صورت بدون نام مجوزات آن تهیه شود که با پیداشدن سرمایه‌گذار مرحله اخذ مجوزات آن انجام شده باشد.

 وی گفت: هر تولیدکننده‌ای هم مشکلی داشته باشد من و مجموعه مدیریتی استانداری در خدمت وی خواهیم بود و ایام سه‌شنبه و چهارشنبه پرونده‌ها را دنبال می‌کنیم که موانع تولید دراسرع‌وقت برطرف شود.

 انتهای خبر/

 

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از