حالت تاریک
شنبه, 01 اردیبهشت 1403
در گفتگو با «رهیاب»؛

انتخابات عرصه مشارکت مردمی است

انتخابات عرصه مشارکت مردمی است

فرمانده سپاه استان خوزستان گفت:به‌پاس احترام و تکریم خون شهیدان که اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور به دست بیگانگان بیفتد، در پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شویم.

سردار حسن شاهوار پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شبکه اطلاع‌رسانی «رهیاب»؛ پیرامون اهمیت مشارکت آحاد مردم در انتخابات اظهار کرد: از دیدگاه امامین، بدون همراهی مردم امکان تحقق و استمرار حکومت اسلامی وجود ندارد و در واقع حضور مردم مقدمه ای واجب برای این منظور است. 

وی یکی از شاخصه‌های نظام جمهوری اسلامی را پشتیبانی مردم برای پیشرفت اهداف این نظام دانست، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی و ساقط کردن رژیم پهلوی نتیجه حضور مردم در صحنه بود و اتفاق بی‌نظیری که در دوازدهم فروردین سال ۵۸، با حضور حداکثری مردم، با ۹۸درصد آرا به جمهوری اسلامی رأی آری دادند.

فرمانده سپاه خوزستان گفت: در زمان جنگ تحمیلی نیز مردم بودند که در کنار نیروهای مسلح با عنوان بسیج مردمی در همه صحنه‌هایی که نیاز بود حضور پیدا کردند و همین حضور عامل پیروزی ما در جنگ با رژیم بعثی عراق شد.

وی ادامه داد: از بدو شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی هدف دشمن عدم حضور مردم در عرصه‌های مختلف و خارج‌کردن آنها از صحنه بوده است و همواره برای این منظور تلاش کرده است. در زمان جنگ تحمیلی در روزهای رأی‌گیری، رژیم بعثی اعلام می‌کرد که قصد بمباران شهرهای مختلف را دارد اما مردم آگاه، بابصیرت و بیدار ما حتی در چنین شرایط سختی پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شدند و این امر را تکلیف دینی خود می‌دانستند و حتی رزمندگان اسلام نیز در زیر آتش حملات دشمن به این وظیفه خود عمل می‌کردند.

سردار شاهوار پورعنوان کرد: امروز نیز ما وظیفه داریم به‌پاس احترام خون شهدایی که برای دفاع از این انقلاب و نظام تا پای جان جنگیدند پای صندوق‌های رأی حاضر شویم و همچون همیشه دشمن را ناامید و دلسرد کنیم.

وی گفت: طبق بیانات رهبر انقلاب اگر رأی ندهیم آنچه برای ما اتفاق می‌افتد حکومت دیکتاتوری است و یا ایجاد هرج‌ومرج در جامعه که هیچ یک از این‌ها در شأن ملت و کشور عزیز ما نیست.

شاهوارپور با بیان اینکه حضور در عرصه انتخابات و آمدن پای صندوق رأی یک میدان رقابت است؛ هر کس که مرد این میدان است در این رقابت شرکت می‌کند، عنوان کرد: کلیدواژه‌ای که نامزدهای انتخابات مطرح می‌کنند مشکلات اقتصادی مردم و جامعه است. وقتی این مشکلات مطرح می‌شود باید عزم راسخ در جهت حل این مشکلات هم وجود داشته باشد؛ بنابراین باید با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی و با انتخاب اصلح مجلسی را ترتیب دهیم که قادر به حل این مشکلات باشد.

فرمانده سپاه استان خوزستان بیان کرد: از وظایف مجلس شورای اسلامی و نمایندگانی که منتخب مردم در مجلس هستند، می‌توان به تعیین بودجه سالانه کشور، تعیین وزرای دولت، قوانینی که در تجارت داخلی و خارجی و مصوباتی که در همه حوزه‌های اقتصادی، کشاورزی، محیط‌زیست و... انجام می‌شود، اشاره کرد؛ بنابراین مجلس شورای اسلامی فصل‌الخطاب است و به‌عنوان نماد جمهوریت کشور ماست؛ پس نباید نسبت به موضوع انتخابات بی‌تفاوت بود.

وی گفت: با مطالعه سال‌های قبل از انقلاب اسلامی و ادوار تاریخی خواهید دید که حاکمان گذشته به دلیل نبود مشارکت مردم و عدم حضور مردم در صحنه همواره قسمت‌های بزرگی از کشور ایران را به بیگانگان واگذار کرده‌اند، ولی امروزه به‌واسطه هوشیاری مردم و حضور آن‌ها در عرصه‌های مختلف این اتفاق رخ نخواهد داد.

شاهوارپورافزود: بنده به‌عنوان سرباز جمهوری اسلامی و از مردم بصیر کشور دعوت می‌کنم به‌پاس احترام و تکریم خون شهیدان که اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور به دست بیگانگان بیفتد، در پای صندوق‌های رأی حاضرمی‌شویم.

اگرچه مشکلات و نگرانی‌هایی در زمینه اقتصادی وجود دارد؛ اما باهمت و تلاش و حضور شما در صحنه انتخابات مجلس شورای اسلامی قوی تشکیل خواهد شد که در مسیر حل این مشکلات گام خواهد برداشت.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از