حالت تاریک
یکشنبه, 13 اسفند 1402
مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب خوزستان خبر داد:

ایجاد تمهیدات کاهش آبگرفتگی‌ معابر اهواز

ایجاد تمهیدات کاهش آبگرفتگی‌ معابر اهواز

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از پس زدگی فاضلاب در شهرهای استان خوزستان و عبور از فصل بارندگی توسط این شرکت خبر داد.

محمدرضا کرمی‌نژاد امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در پی پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر آغاز بارندگی‌ها در سطح استان با اعمال مراقبت‌های بهره‌برداری صورت گرفته در تمامی تاسیسات فاضلاب 19 شهر استان خوزستان، این شرکت با تمام ظرفیت در زمان بارش‌ها در حال خدمت‌رسانی به مردم استان است.

 

وی با تاکید بر اینکه دفع روان آب‌ های سطحی در حیطه وظایف شهرداری‌ها است گفت: شرکت آب و فاضلاب برابر وظایف ذاتی و حسب اعمال مراقبت‌های بهره‌برداری و بر اساس ظرفیت ایجاد شده در تاسیسات 19 شهر استان نسبت به لایروبی و شستشوی تمامی خطوط شبکه اصلی و فرعی فاضلاب، اورهال تابلوهای برق، نصب دریچه‌های منهول فاضلاب، آماده‌سازی ایستگاه‌های پمپاژ، سرویس دیزل ژنراتورها و اورهال الکتروپمپ‌های لجن کش اقدام کرده است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده، افزود: شرکت آبفا خوزستان نسبت به افزایش ظرفیت ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب تأثیرگذار از طریق افزودن الکتروپمپ‌های جدید فشار قوی و افزایش دیماند برق مصرفی به منظور تسهیل و تسریع در دفع رواناب‌ها به ویژه در هنگام بارش به میزان بیش از 2 برابر ظرفیت اسمی آنها به تعداد 8 باب در ایستگاه مرکزی شهر چمران، 700 دستگاه بندر امام، اسکروپمپ ماهشهر، ایران زمین و دیزل آباد خرمشهر، شماره 7 شادگان، ایستگاه شطیط آبادان و لیفت شماره 14 سوسنگرد اقدام کرده است.

 

کرمی با اشاره به آماده باش اکیپ‌های عملیاتی، تمامی نیروها و پیمانکاران بخش خصوصی با تجهیزات کامل در زمان بارندگی، رصد لحظه‌ای ایستگاه‌های پمپاژ و مراقبت و نگهداری ایستگاه پمپاژ از نظر فنی را از دیگر اقدامات انجام شده برای آمادگی در زمان بارندگی‌ها عنوان کرد.

 

وی در ادامه به لایروبی 655 کیلومتر از خطوط شبکه فاضلاب، ساماندهی درب یک هزار و 559 حلقه منهول فاضلاب، خرید 9 الکتروپمپ لجن‌کش و شست‌وشوی 764 کیلومتر از شبکه فاضلاب از دیگر اقدامات بخش بهره‌برداری فاضلاب شهرهای استان به منظور پیش‌بینی و پیشگیری از آب گرفتگی معابر در مقاطع بارندگی عنوان کرد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در پایان ابراز امیدواری کرد: با اقدامات انجام شده و ایجاد ظرفیت کامل در ایستگاه‌های پمپاژ در زمان بارش‌ها کمتر دچار مشکل شویم.

پایان پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از