حالت تاریک
جمعه, 11 خرداد 1403
مدیرکل زندان‌های خوزستان مطرح کرد:

بازگشت ۵۱ زندانی در شب عید به خانه

بازگشت ۵۱ زندانی در شب عید به خانه

مدیرکل زندان‌های خوزستان گفت: ۳۶۰ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان وجود دارد که حساب شده و اگر هر خوزستانی ۲۰ هزار تومان پرداخت کند، همه زندانیان آزاد می‌شوند و به آغوش گرم خانواده باز میگردند.

به گزارش شبکه اطّلاع‌رسانی«رهیاب»؛ غلام‌رضا روشان در آیین آزاد سازی ۵۱ زندانی معسر جرایم غیر عمد اظهار کرد: سازمان زندان‌های کشور دو رسالت دارد ابتدا اجرای احکام قضایی و نگهداری از مجرمین و متهمین است و رسالت دوم اصلاحی و تربیتی است.

وی افزود: در مورد بحث اصلاحی و تربیتی نگاه به خانواده زندانیان نیز وجود دارد، دیدگاه زیبا اسدالله لاجوردی که ستاد دیه کشور را تاسیس کرد در حوزه کمک رسانی به زندانیان غیرعمد کمک‌های شایانی رسانده است.

مدیرکل زندان‌های خوزستان ادامه داد: کمک به افرادی که مجرم نیستند یا معسر و بدهکارند در اولویت قرار دارد و ستاد دیه استان خوزستان یکی از ستاد دیه‌های پویا کشور است که نگاه مردم استان نیز به آن سخاوتمندانه قابل تقدیر است.

غلامرضا روشان بیان کرد: در سال ۱۴۰۲ تاکنون ۴۰۱ زندانی جرایم غیرعمد از سوی ستاد دیه و کمک مردم به جمع خانواده‌ها بازگشتند.

روشان گفت: ۳۶۰ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان وجود دارد که حساب شده و اگر هر خوزستانی ۲۰ هزار تومان پرداخت کند، همه زندانیان آزاد می‌شوند و به آغوش گرم خانواده باز میگردند.

وی ادامه داد: در حوزه انجمن حمایت از زندانیان رسالت سازمان زندان‌ها کمک به حوزه خانواده است و یک اصل اسلامی این است که مجازات باید شخصی باشد و باید به خانواده کمک شود.

روشان گفت: ۱۰ انجمن حمایت از زندانیان در سراسر استان خوزستان راه اندازی شده و ۱۷ و نیم میلیارد خدمات آموزشی، تهیه جهیزیه، درمانی و دیگر خدمات ارایه شده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از