حالت تاریک
شنبه, 01 اردیبهشت 1403
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای:

بازی‌های رایانه‌ای یک صنعت خلاق است

بازی‌های رایانه‌ای یک صنعت خلاق است

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: بازی‌های رایانه‌ای یک صنعت خلاق است به این معنا که همه محصول یک دنیای جدید را به روی مخاطبش باز می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی «رهیاب»؛ محمدامین حاجی هاشمی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با حضور در پنجمین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گفت: بازی‌های رایانه‌ای یک صنعت خلاق است به این معنا که همه محصول یک دنیای جدید را به روی مخاطبش باز می‌کند؛ هر بازی یک روایت جدیدی را به روی مخاطبش باز می‌کند، یعنی اینکه ایده‌های جدید خیلی در صنعت بازی‌سازی مهم است.

 وی افزود: برگزاری چنین رویدادهایی که به‌صورت سالانه برگزار می‌شود به تولیدکنندگان استانی کمک می‌کند تا خودشان را برای رویدادهای سالانه آماده کنند.

 حاجی هاشمی بیان کرد: شناسایی و معرفی ایده‌های جدید کمک می‌کند تا در صنعت بازی‌سازی چه در کشور و چه در جهان مخاطبان زیادی را به خود اختصاص دهد، مخاطبان تشنه ایده جدید و جذاب هستند.

 وی یادآور شد: موضوعاتی با مضمون مقاومت و غزه در این رویداد از نکته‌های مثبت و روز دنیا است؛ مخاطب آماده است تا این موضوعات را بشنود. تیم‌ها ایده‌های جدید و خلاقانه‌ای داشتند؛ این رویداد به رشد و توسعه بازی‌سازی بومی با محتوای غنی ایرانی - اسلامی کمک می‌کند.

 وی ادامه داد: امیدوارم بنیاد بازی‌های رایانه‌ای بتواند در کنار مجموعه بسیج این رویداد را به رویدادهای دیگر وصل کند و به انتشار و جهانی‌سازی محصولاتی که در کشور تولید شده کمک کند.

 مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در پایان با بیان اینکه مسیر تولید و بازی یک‌ چرخه‌ای دارد، گفت: این رویداد در واقع به مرحله تولید کمک می‌کند تا تیم‌ها بازی‌های خودش را در رویداد تولید کنند و خودشان را در بازی‌های رایانه‌ای که دهه فجر برگزار می‌شود؛ آماده کنند و در آنجا برای انتشار داخلی مورد حمایت و سرمایه‌گذاری قرار دهند؛ به نظر می‌رسد در این برنامه تیم‌های خوبی شرکت کردند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از