حالت تاریک
پنج‌شنبه, 09 آذر 1402

برقراری همه پرواز‌های فرودگاه بین المللی اهواز

برقراری همه پرواز‌های فرودگاه بین المللی اهواز

معاون عملیات پرواز فرودگاه بین المللی شهید سلیمانی اهواز گفت:امروز با وجود مه غلیظ صبحگاهی، همه پرواز‌های فرودگاه بین المللی شهید سلیمانی اهواز برقرار است.

معاون عملیات پرواز فرودگاه بین المللی شهید سلیمانی اهواز به خبرنگار«رهیاب» گفت: با فعال بودن سامانه کمک ناوبری جدید «ILS» در فرودگاه بین المللی اهواز، هیچ پروازی به دلیل مه غلیظ صبحگاهی در این فرودگاه لغو نشد و تاخیر نداشتند.

وی افزود: با وجود این دستگاه تا دید ۸۰۰ متر امکان پرواز وجود دارد، اما اگر در فرودگاه دید به کمتر از این میزان برسد دیگر این سامانه پاسخگو نخواهد بود و پرواز کنسل می‌شود. در کشور ایران همه سامانه‌های «ILS» براساس دید ۸۰۰ متر تعریف شده و دید کمتر از این، منجر به لغو پرواز خواهد شد.

بروایه گفت: خلبان هر پرواز برای هدایت به سمت فرودگاه مقصد نیاز به دستگاه‌های ناوبری دارد که بتواند هواپیما را در شرایط بد آب و هوایی تا ارتفاع و فاصله نزدیکی از سطح باند فرودگاه راهنمایی و هدایت کند؛ امروزه یکی از مهمترین و متداول‌ترین دستگاه‌های ناوبری به منظور فرود هواپیما در فرودگاه‌های پرترافیک و یا دارای شرایط جوی نامناسب سیستم نشستن به وسیله دستگاه Instrument Landing System یا همان «ILS» است.

پایان پیام/

 

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از