حالت تاریک
جمعه, 31 فروردین 1403
در ۶ ماهه امسال؛

بهره‌مندی زندانیان خوزستانی از ارفاقات قانونی

بهره‌مندی زندانیان خوزستانی از ارفاقات قانونی

رییس کل دادگستری خوزستان گفت:در ۶ ماهه امسال، ۱۰ هزار و ۱۰۹ مورد تسهیلات و ارفاقات قانونی به زندانیان واجد شرایط قانونی استان اعطا شد.

به گزارش رهیاب به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، علی دهقانی پیرامون  تسهیلات و ارفاقات قانونی به زندانیان واجد شرایط در استان خوزستان اظهارکرد: در بازه زمانی یاد شده، ۱۰ هزار و ۱۰۹ مورد تسهیلات و ارفاقات قانونی به زندانیان واجد شرایط قانونی استان اعطا شد.

وی افزود: از این تعداد پنج هزار و ۸۶۷ نفر مشمول مرخصی، یک هزار و ۲۵۷ نفر تخفیف و تقلیل مجازات، ۱۰۶ نفر آزادی مشروط و ۸۲۴ نفر مرخصی منجر به آزادی شدند و یک‌هزار و ۶۵۰ نفر نیز تحت نظارت سامانه الکترونیکی پابند قرار گرفتند.

رییس کل دادگستری خوزستان گفت: ۴۰۵ زندانی در استان به مناسبت‌های مختلف در ۶ ماهه امسال مورد عفو رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفتند.

دهقانی با اشاره به ۲ هزار و ۳۰۸ مورد بازدید از زندان‌های استان توسط مقامات قضایی به منظور رسیدگی به درخواست‌های زندانیان ادامه داد: مرتکبان جرایم خشن و مهم، مشمول این ارفاقات نشدند و بدون اغماض با مخلان امنیت و آرامش برخورد می‌‎شود.

بر اساس این گزارش اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان اعلام کرد: ۱۱ نفر از محکومان در این دستگاه نیز مورد عفو و بخشش رهبر معظم انقلاب قرار گرفتند.

دستگاه قضایی استان می‌کند تا با استفاده از ارفاقات قانونی و راه‌اندازی پویش‌های مختلف، جمعیت زندانیان استان را کاهش دهد.

در سال گذشته با ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های قضایی و رفع اختلافات طایفه‌ای از ورود ۴۷۰ نفر به زندان جلوگیری و بیش از یک‌هزار نفر از زندانیان استان آزاد شدند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از