حالت تاریک
جمعه, 25 خرداد 1403

بهره برداری از ۱۰۰ طرح ورزشی در خوزستان

بهره برداری از ۱۰۰ طرح ورزشی در خوزستان

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خوزستان بهره برداری از ۱۰۰ طرح ورزشی در استان تا پایان امسال محقق خواهد شد.

حمید بنی تمیم به بهره برداری و کلنگ زنی ۲۸ طرح ورزشی در نقاط مختلف استان در هفته دولت اشاره کرد و گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، تا پایان امسال ۱۰۰ طرح در خوزستان به بهره برداری می‌رسند.
 
وی راه اندازی پیست اسکیت ۲۰۰ متر در اهواز را از دیگر برنامه‌های در دستور کار برشمرد و افزود: همچنین سالن ویژه هندبال در کوی پلیس این کلانشهر بازسازی خواهد شد.
 
بنی تمیم به میزبانی خوزستان در ۱۴۰۱ برای ۷۶ رویداد در سطح ملی اشاره کرد و ادامه داد: علاوه بر کار‌های انجام شده، ۴ خانه جوانان در ۴ شهرستان شامل؛ اندیمشک، مسجدسلیمان، هویزه و سوسنگرد کلنگ زنی شده است.
 
مدیر کل اداره ورزش و جوانان خوزستان درخصوص کار‌های انجام شده در حوزه جوانان می‌گوید: به عنوان دبیرخانه حوزه جوانان و ستاد ساماندهی امور جوانان، وظایفی در چندیم بخش اصلی شامل؛ رصد پرداخت وام‌های ازدواج و ارائه عملکرد بانک‌ها به استانداری  بر عهده داریم.
 
وی به برپایی نمایشگاه تسهیل ازدواج، اهدای جهیزیه و کمک به ازدواج آسان از سوی معاونت حوزه جوانان اشاره و اضافه کرد: همچنین در بخش مشاوره مبارزه با مواد مخدر و... به صورت رایگان کار‌هایی انجام می‌شود.
 
این مقام مسئول درخصوص وضعیت کشتی در استان می‌گوید: با تلاش‌ها و پیگیری‌های رئیس هیئت این ورزش، در رده سنی بزرگسالان، جوانان، نوجوانان و امید، بیش از ۶۰ درصد پیکره تیم ملی را کشتی گیران خوزستان تشکیل می‌دهند و در روز‌های آینده که مسابقه‌های جهانی در صربستان برگزار می‌شود، از ۱۰ وزن، ۶ نفر از ورزشکاران خوزستانی هستند و باتوجه به آمادگی که دارند، شانس کسب مدال دارند.
 
وی درباره وضعیت ورزش‌های همگانی گفت: در ارزیابی‌های انجام شده از سوی وزارتخانه، ۲ شاخص اصلی ورزش‌های همگانی و آموزش رتبه برتر کشور را کسب کردیم، اما باید کار‌های بیشتری انجام شود.
 
بنی تمیم با بیان اینکه ۶۵۰ هیئت شهرستانی و ۵۳ استانی در خوزستان فعالیت دارند، گفت: اعتبار ورزش و جوانان استان ۵۰۰ میلیون تومان است و میزان آن برای این تعداد هیئت ورزشی کافی نیست و امیدواریم با تجدیدنظر‌هایی که از سوی سازمان بودجه و برنامه ریزی استان درحال انجام است، مقرر شده امسال خانه کاراته در اهواز کلنگ زنی شود.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از