حالت تاریک
جمعه, 25 خرداد 1403
استاندار خوزستان مطرح کرد:

تسریع در صدور مجوز صیادان

تسریع در صدور مجوز صیادان

استاندار خوزستان بر صدور مجوز صیادان تأکید کرد و گفت: باید موانع سر راه صیادان برطرف و با ایمنی کامل وارد دریا و رودخانه‌ها شوند.

 به گزارش شبکه اطّلاع‌رسانی «رهیاب»؛ علی‌اکبر حسینی محراب روز چهارشنبه در کارگروه شیلات خوزستان که در محل استانداری برگزار شد اظهار کرد: باتوجه‌به وضعیت خوب خلیج‌فارس، اروند، کارون، دز، کرخه، مارون و رودخانه‌های مختلف استان، به دنبال آن هستیم که بخش وسیعی از اشتغال استان را به موضوع شیلات اختصاص دهیم.

وی با اشاره به احداث مجتمع‌های پرورش ماهی و میگو در استان، افزود: با رفع موانع و مشکلات، باید شرایط لازم برای صادرات آبزیان استان فراهم شود.

 استاندار خوزستان گفت: صیادان باید با مجوز و ایمنی کامل وارد دریا و رودخانه‌ها شوند و همچنین از اداره کل شیلات استان انتظار داریم که نظارت کافی را بر این موضوع داشته باشد.

وی بر ضرورت سلامت صیادان تأکید کرد و افزود: شخصاً پیگیر صدور مجوز برای صیادان استان هستم و به‌زودی خبرهای خوبی در این رابطه اعلام می‌شود.

حسینی محراب با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به اقتصاد دریامحور، بیان کرد: در این راستا باید به مشکلات صیادان که از این طریق امرار و معاش می‌کنند رسیدگی کرد و باید تلاش شود اقتصاد دریامحور رونق گرفته و زندگی مردم در جریان باشد.

وی ادامه داد: اعلام محدودیت‌های زمانی برای صید ماهی‌ها، اقدام درستی است؛ اما اینکه بخواهیم در طول سال مانع از فعالیت صیادان شویم جایز نیست؛ برخی از صیادان ما بیش‌از دو دهه بدون مجوز فعالیت کرده و امکان مواجه با خطر برای آنها وجود دارد؛ لذا شیلات استان باید نسبت به این موارد بیشتر توجه کند.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه امروز صنعت صیادی در دنیا بسیار مورد توجه است و از این طریق می‌توان درآمدزایی کرد، عنوان کرد: استان خوزستان با داشتن هفت رودخانه و دریا، زمینه لازم برای فعالیت گسترده‌تر در این بخش را داشته؛ بنابراین باید به موضوع شیلات و اشتغال‌زایی آن بیشتر توجه شود.
انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از