حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 اسفند 1402
آبفا خوزستان خبر داد :

تکمیل ۷۵ درصد شبکه آب آشامیدنی در مسجدسلیمان

تکمیل ۷۵ درصد شبکه آب آشامیدنی در مسجدسلیمان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت : طرح های آبرسانی مسجدسلیمان با هدف پایداری آب شهرستان و ۲۴ ساعته شدن آب شرب اجرایی شده و تاکنون ۷۵ درصد از این شبکه تکمیل شده است.

به گزارش« رهیاب »؛ محمدرضا کرمی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: حل مشکل تامین آب پایدار شهرستان مسجد سلیمان در دستور کار شرکت آب و فاضلاب خوزستان است که با روند تکمیلی این دو پروژه مشکل پایداری آب شرب شهرستان مسجدسلیمان برطرف می‌شود.

 

وی افزود: در بخش اول اجرای پروژه‌ها امروز آیین کلنگ‌زنی اجرای خطوط اصلی، انتقال و شبکه توزیع و انشعابات آب شهر مسجد سلیمان (فاز یک) به طول ۴۹ کیلومتر با اعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان و تعداد هشت هزار انشعاب از امروز آغاز می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان بیان کرد: این پروژه‌ها با هدف پایداری آب شهرستان مسجد سلیمان و ۲۴ ساعته شدن آب شرب این شهرستان اجرایی شده است و تاکنون ۷۵ درصد شبکه آب شرب این شهرستان تکمیلی شده است.

 

کرمی‌نژاد تصریح کرد: در فاز دوم نیز احداث مخازن بتنی و طرح علاج بخشی و خطوط انتقال آب و بازسازی مخزن ۵۰ هزار متر مکعبی سرگچ مسجدسلیمان آغاز شد.

 

وی در ادامه افزود: این پروژه با اعتبار ۲۷۰ میلیارد تومان و چهار مخزن بتنی مجزا احداث می‌شود و ساخت این مخازن با هدف توزیع پایدار آب در این شهرستان ساخته شده است.

 

کرمی‌نژاد به پروژه‌های فعال آبرسانی در شهرستان مسجد سلیمان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر دو پروژه آبرسانی در شهرستان مسجدسلیمان در حال کار است که یکی از آن پروژه آبرسانی به ۱۶ روستای با اجرای خط انتقال توبوزون به بتوند در فاز اول با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان، خاطرنشان کرد: پروژه دیگر آبرسانی به مجموعه روستای تمبی به چشم فراخ است که توسط بسیج سازندگی با اعتبار ۹۲ میلیارد تومان در حال اجرا است که با اجرای این پروژه ۲۷ روستا از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شود.

 

پایان پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از