حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 اسفند 1402
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان خبر داد:

تکمیل 100 پروژه ورزشی خوزستان تا پایان امسال

تکمیل 100 پروژه ورزشی خوزستان تا پایان امسال

حمید بن تمیم گفت:یکصد پروژه ورزشی در ‌خوزستان در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و امیدواریم برخی از مشکلات زیرساختی برطرف شود.

به گزارش رهیاب :حمید بنی تیمم روز پنجشنبه در حاشیه نمایشگاه تخصصی تربیت بدنی و ورزش در جمع خبرنگاران بیان کرد: همه ظرفیت‌های صنعتی استان باید به ورزش کمک کنند زیرا ارتباط مستقیمی با سلامت مردم و امنیت جامعه دارد.

 

وی برگزاری این نمایشگاه را در راستای شناسایی ظرفیت‌ها و حمایت از تولیدات داخلی استان و کشور عنوان کرد و افزود: قطعا استان خوزستان، ظرفیت برگزاری یک نمایشگاه بین‌المللی را دارد که امیدوارم سال آینده به این هدف برسیم.

 

مدیرکل ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت ورزش در بین آحاد جامعه گفت: هر دستگاه وظیفه دارد یک درصد از درآمد خود را در ورزش هزینه کند که در اعتبارات سال ۱۴۰۱، چند دستگاه سهم خود را پرداخت کردند اما تلاش می‌کنیم در سال مالی ۱۴۰۲ دیگر دستگاه‌ها را مجاب کنیم که از این ظرفیت قانونی حداقل برای ورزش کارکنان خود استفاده کنند.

 

وی افزود: خیلی از مواقع شهرداری‌ها به ما کمک می‌کنند اما برخی مواقع چوب لای چرخ ورزش می‌کنند. برخی از شهرداری ها هزینه عوارض ساخت پروژه های ورزشی را از حساب ما برداشت می‌کنند در حالی که احداث اماکن ورزشی مستقیم به سلامت مردم بستگی دارد.

 

بنی تمیم در خصوص وضعیت خانه کشتی ایذه گفت: زمانی که وارد استان شدم این پروژه تعطیل بود زیرا مالکیت آن برای ورزش و جوانان نبود و ذیحساب وقت به درستی جلوی ادامه کار را گرفته بود همچنین حدود ۱۴۰ میلیارد ریال به پیمانکار بدهکار بودیم و امکان پرداخت وجود نداشت.

 

وی با اشاره به اینکه مالکیت زمین اکنون به اداره کل ورزش و جوانان واگذار شده است افزود: اعتبار استانی این طرح یکصد میلیارد ریال بوده همچنین ۳۰۰ میلیارد ریال از محل مصوبات دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان خوزستان، به این پروژه اختصاص یافته که در مجموع عدد قابل توجهی است.

 

بنی تمیم در خصوص حذف شاهین بداغی از تیم ملی کشتی فرنگی گفت: ناراحتی و اعتراض‌های جامعه کشتی، شان و جایگاه فدراسیون را زیر سوال می‌برد لذا بهتر است که فدراسیون و کادر فنی توضیحات قانع کننده‌ای برای تصمیماتشان داشته باشد.

 

وی در خصوص عملکرد سه تیم خوزستانی حاضر در لیگ برتر فوتبال گفت: آنچه را که وظیفه ما و دغدغه مردم و فوتبال دوستان بود به گوش مدیران اجرایی رساندیم و از تیم‌ها خواستیم در تصمیم گیری‌های خود دقت نظر بیشتری داشته باشند.

 

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در خصوص ورزشکاران خوزستانی اعزامی به بازی های آسیایی و پاراآسیایی گفت: ۳۲ ورزشکار، مربی و داور خوزستانی در بازی های آسیایی و پاراآسیایی حضور دارند. ورزشکاران ما در بازی های آسیایی خوب درخشیدند اما بچه های پاراآسیایی به مراتب شانس کسب مدال بیشتری دارند.

 

وی افزود: در ابتدای ورودم به استان حدود ۷۰۰ پروژه نیمه کاره وجود داشت که در گام اول پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد را احصا کردیم. با ۲۵ پروژه ای که در هفته تربیت بدنی افتتاح می شود به عدد ۸۰ پروژه در سال می رسیم و امیدوارم تا دهه فجر و پایان سال بیش از ۱۰۰ پروژه در سال افتتاح شود.

 

بنی تمیم با اشاره به افتتاح خانه کاراته در مجموعه بابک معتمد، خانه هندبال در کوی پلیس و پیست اسکیت در شهر اهواز گفت: اکنون ۲۳۰ هزار ورزشکار سازمان یافته داریم که این تعداد در یکی، ۲ سال اخیر ۱۲ هزار نفر افزایش یافته است.

 

وی در پایان گفت: یکی از مصوبات دور دوم سفر ریاست جمهوری، اختصاص ۲ هزار میلیارد ریال برای احداث ورزشگاه جدید در آبادان است و امیدواریم تکلیف این موضوع هر چه سریعتر مشخص شود.

پایان پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از