حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/07/02 شمسی | 2023/09/24 میلادی

جلوگیری از ورود فاضلاب غرب‌دزفول به رودخانه دز

جلوگیری از ورود فاضلاب غرب‌دزفول به رودخانه دز

مدیرعامل آبفا خوزستان: معضل ورود فاضلاب از غرب رودخانه دز در محدوده دزفول برطرف شد.

به گزارش رهیاب محمدرضا کرمی‌نژاد  در گفتگو با خبرنگاران گفت : با توجه به ورود فاضلاب پادگان تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول به نقطه غربی رودخانه دز، اجرای پروژه خط انتقال فاضلاب این پادگان به طول ۱۸۰۰ متر در اولویت قرار گرفت و در ادامه پس از تعیین پیمانکار این پروژه در چهارم خرداد "روز مقاومت و پایداری" سال جاری (روز دزفول) کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

 

وی افزود: اعتبار صرف شده جهت اجرای این خط انتقال فاضلاب بیش از ۸۰ میلیارد ریال بوده است. در حال حاضر اجرای این خط انتقال تکمیل و به پایان رسید و از این پس ورود فاضلاب سنتی و خام پادگان تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول به رودخانه دز متوقف و با اتصال به شبکه انتقال فاضلاب به تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب دزفول هدایت می‌شود.

مدیرعامل آبفا خوزستان با بیان اینکه ورود هرگونه فاضلاب از غرب شهر دزفول به رودخانه دز به طور کامل حذف شده است، بیان کرد: سایر نقاط ورودی فاضلاب به رودخانه دز شناسایی و بازرسی شده است و اقدامات لازم جهت تامین اعتبار و اجرای خطوط لازم به زودی وارد فاز اجرایی می‌شود.

کرمی نژاد با اشاره به سایر پروژه‌های انتقال فاضلاب دزفول عنوان کرد: در حوزه فاضلاب دزفول اقدامات قابل توجهی انجام شده و یا در حال انجام است. به طوری که در حال حاضر در دزفول ۵ پیمانکار در حوزه فاضلاب در حال اجرای پروژه هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به اجرای ۲ پروژه انتقال فاضلاب در بافت قدیم دزفول اشاره کرد.

وی با بیان این که رفع مشکلات فاضلاب کوی مدرس و، ولی آباد دزفول نیز در دستور کار است، اظهار کرد: در حال حاضر ۴۲۶ میلیارد تومان پروژه فاضلاب در شهرستان دزفول در حال اجرا است که امیدواریم با تلاش‌های انجام‌شده این طرح‌ها در آینده نزدیک تکمیل و آماده بهره‌برداری شوند.

 پایان پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از