حالت تاریک
یکشنبه, 13 اسفند 1402
فرمانده سپاه خوزستان:

حوزه زیرساختی ورزش خوزستان نیازمند توجه است

حوزه زیرساختی ورزش خوزستان نیازمند توجه است

فرمانده سپاه خوزستان گفت: توقع می‌رود در حوزه زیرساختی ورزش خوزستان که در ورزش حرف برای گفتن دارد توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی«رهیاب»؛ سردار سرتیپ حسن شاهوارپور روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از مدال آوران خوزستانی بازی‌های المپیک و آسیایی اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره مورد توجه قرار گرفته بحث نشاط و شادابی در جامعه است که  ورزش نقش بسیار مهمی در این راستا دارد.

وی افزود: توانایی‌ها در سطوح مختلف با زیرساخت‌هایی که در ورزش کشور پیش‌بینی شده خود را نشان داده است. این تلاش‌ها همچنان ادامه دارد و توقع نیز همین است. ضمن اینکه توقع می‌رود در حوزه زیرساختی ورزش خوزستان که در ورزش حرف برای گفتن دارد توجه ویژه‌ای صورت بگیرد.

وی افزود: امروز بانوان ما نیز اگرچه از نظر جسمانی، توانایی کافی ندارند اما با حجاب اسلامی خود در مسابقات پاراالمپیک افتخارآفرینی می‌کنند و این برای ما بسیار ارزشمند است.

فرمانده سپاه خوزستان، فعالیت باشگاه‌های استان در رشته‌های به غیر از فوتبال را مطالبه جدی دانست و گفت: انتظار داریم که در رشته‌های دیگری همچون کشتی، جانبازان و معلولان، دومیدانی و ورزش‌های رزمی سرمایه‌گذاری لازم انجام شود.

وی افزود: امروز ملاک و سنجش هر کشوری به میزان مدال آوری آن در میادین بین‌المللی است لذا باید به دیگر رشته‌های ورزشی استان توجه کرد.

سردار شاهوارپور گفت: در حال حاضر بیش از ۱۹۰ سالن ورزشی تحت‌پوش سپاه، در اختیار محلات مختلف استان بوده و اخیرا میزبانی رویداد ورزشی بسیج طلاب کشور را در ۱۰ رشته بر عهده داشتیم که مسابقات آن از سطح کیفی خوبی برخوردار بود.

وی با بیان اینکه قهرمانان ورزشی متعلق به همه مردم بوده و نسل جوان ما از آنها الگوبرداری می‌کنند، افزود: کسب مدال توسط ورزشکاران استان، افتخاری برای تمام جامعه است به همین جهت دشمنان در صدد تخریب روحیه ورزشکاران ما هستند.

فرمانده سپاه خوزستان گفت: برخی‌ها با تشویق همین مردم به سکوهای افتخار رسیدند اما در ادامه، میدان را واگذار کرده و ابزار دست دشمنان شدند. امروز نام این قبیل ورزشکاران از صفحه مملکت محو شده در حالی‌که نام تختی همواره جاودان اسفرمانده سپاه خوزستان: برخی از باشگاه‌های ورزشی استان باید در چند رشته تیمداری کننددر ادامه حمید بنی‌تمیم مدیرکل ورزش‌وجوانان خوزستان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۹۰ پروژه ورزشی در استان از طریق اعتبارات استانی و نفت به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: در بخش اعتبارات استانی، جهش قابل‌توجهی داشته و بالای ۹۰ درصد اعتبارات جذب شد همچنین اعتبارات ورزش استان از نفت نسبت به سال قبل، ۲۵۰ درصد افزایش یافته است.

بنی تمیم گفت: افتتاح استادیوم شهید مجدیان دزفول بعد از ۲۱ سال، سالن چند منظوره حمیدیه بعد از ۱۷ سال، استخر شوش بعد از ۱۱ سال، احداث چمن مصنوعی مجموعه ورزشی شهید قربانی اهواز بعد از ۱۷ سال، احداث چمن مصنوعی بوارده جنوبی در آبادان بعد از هفت سال از جمله مهمترین طرح‌های افتتاح شده در سال جاری است.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان ادامه داد: همچنین احداث تعدادی چمن مصنوعی در مناطق محروم و روستایی و کمک به باشگاه های خصوصی استان و هیات های ورزشی به میزان ۲۰۰ میلیارد ریال از دیگر اقدامات اداره کل ورزش استان در یک سال اخیر بود.

وی افزود: در ۲ سال اخیر ورزش استان خوزستان در بخش همگانی، قهرمانی و آموزش جزو سه استان اول کشور بوده و در جشنواره شهید رجایی از رتبه هجدهم به سوم ارتقا یافتیم.

بنی تمیم با اشاره به احداث چهار خانه جوان با پیشرفت ۳۰ درصدی در شهرهای استان گفت: برپایی دوره‌های مشاوره در موضوعات مختلف، برپایی نمایشگاه ازدواج‌ و راه‌اندازی موکب در مرز چذابه از دیگر اقدامات این اداره کل در سال جاری بود.

وی افزود: با توجه به گستردگی استان و جبران عقب‌ماندگی سال‌های گذشته، لازم است که نگاه ویژه‌تری به بخش ورزش داشته باشیم همچنین برای اجرای ۷۰۰ پروژه عمرانی در سطح استان، نیازمند چند نیرو متخصص هستیم.

در پایان این مراسم مینا بارانی، امین پیاهو، امان الله پاپی به عنوان نماینده جامعه ورزشکاران استان به بیان مشکلات این قشر پرداختند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از