حالت تاریک
جمعه, 11 خرداد 1403

در فازنخست ساخت ۲۶۰۰واحد مسکونی برای معلمان خوزستانی

در فازنخست ساخت ۲۶۰۰واحد مسکونی برای معلمان خوزستانی

سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: فاز نخست مقرر شده است ۲ هزار و ۶۰۰ مسکن برای معلمان خوزستان تامین شود که بیشتر این واحد‌ها در اهواز هستند.

 به گزارش شبکه اطّلاع‌رسانی «رهیاب» به نقل از روابط عمومی آموزش‌وپرورش؛ عبدالله حبیبی، با اشاره فعالیت قرارگاه تأمین مسکن معلم در سطح کشوری اظهار کرد: با حضور معاون وزیر مسکن، وزیر آموزش‌وپرورش و مدیران کل آموزش‌وپرورش کشور در تهران جلسه‌ای دراین‌خصوص برگزار شده است. در این خصوص، در خوزستان بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ معلم واجد شرایط تأمین مسکن هستند.

 وی با اشاره به واریز مبلغ اولیه موردنیاز برای تأمین مسکن توسط حدود ۴۰۰ معلم در خوزستان افزود: راه و شهرسازی خوزستان یک قطعه زمین در منطقه سپیدار اهواز با ظرفیت ۵۰۰ واحد و یک قطعه زمین در منطقه مهدیس اهواز با ظرفیت تأمین ۲ هزار و ۵۰۰ واحد در نظر گرفته شده است.

 سرپرست اداره‌کل آموزش‌وپرورش خوزستان گفت: هماهنگی‌های اولیه انجام شده و مقرر شده است زمین تعیین شود تا در قالب طرح ملی نهضت مسکن، مسکن فرهنگیان تأمین شود. مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان متعهد شده است که در این طرح برای شهرهای فاقد زمین، در نزدیک‌ترین شهر زمین تعلق بگیرد.

 وی با اشاره به پیگیری فعالیت قرارگاه تأمین مسکن معلمان بیان کرد: در فاز نخست مقرر شده است ۲ هزار و ۶۰۰ مسکن برای معلمان خوزستان تأمین شود که بیشتر این واحدها در اهواز هستند.

 حبیبی گفت: در منطقه سپیدار اهواز حدود ۵۰۰ واحد مسکونی ساخته می‌شود که کارهای اولیه انجام شده است، اما کارهای ساخت واحدها در مهدیس در مرحله ابتدایی قرار دارد.

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از