حالت تاریک
شنبه, 01 اردیبهشت 1403
رئیس سازمان انرژی اتمی مطرح کرد:

ساخت نیروگاه اتمی کارون با دانش بومی

ساخت نیروگاه اتمی کارون با دانش بومی

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: عملیات ساخت نیروگاه اتمی ۳۰۰ مگاواتی کارون، با استفاده از دانش داخلی در دارخوین آغاز شد.

 به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی«رهیاب»؛ محمد اسلامی در حاشیه بازدید از ساخت نیروگاه اتمی کارون در جمع رسانه‌ها اظهار کرد: پس از عدم اجرای تعهدات غربی‌ها در خصوص ساخت نیروگاه اتمی در دارخوین پس از ۴۰ سال، ساخت این نیروگاه از سال گذشته آغاز شده است.

 وی با اشاره به اینکه ساخت نیروگاه اتمی کارون با استفاده از توان و دانش بومی و بهره‌گیری از صنعت پیشرفته کشورمان در حال انجام است، افزود: یکی از مراحل اولیه راه‌اندازی نیروگاه اتمی آماده‌سازی سایت و مطالعات طرح تفصیلی آن است که این مرحله در نیروگاه ۳۰۰ مگاواتی کارون به پایان رسیده است.

 رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: امروز از سایت پشتیبانی و سایت نیروگاه اتمی بازدید شد. تجهیز سایت نیروگاه انجام شده است و خاک‌برداری جزیره هسته‌ای نیز در مراحل پایانی قرار دارد.

 اسلامی عنوان کرد: ساخت جدید شهرک مسکونی نیروگاه اتمی کارون نیز در حال اجرا است که پس از اجرا برای سکونت کارکنان استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سایت نیروگاه دارخوین میعادگاه شهدای سرفراز و محل استقرار لشکر ۱۴ امام‌حسین(ع) در دوران دفاع‌مقدس است، گفت: سنگر سردار شهید خرازی و حسینیه ۱۴ معصوم در منطقه دارخوین قرار دارد و همه ساله کاروان‌های راهیان‌نور از این منطقه دیدن می‌کنند.

اسلامی گفت: فردا پیکر مطهر دو شهید گمنام دفاع‌مقدس در این منطقه تشییع و خاک‌سپاری خواهد شد که میثاقی دوباره با شهدا است.

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از