حالت تاریک
جمعه, 31 فروردین 1403

صدور رای نهایی پرونده فساد مالی در آبادان

صدور رای نهایی پرونده فساد مالی در آبادان

رئیس دادگستری آبادان گفت: رأی نهایی پرونده فساد مالی در شهرداری و شورای شهر این شهرستان پس از انجام تحقیقات و تشکیل مراحل دادرسی، صادر شد.

به گزارش رهیاب؛ نعمت‌الله روشن روان رئیس دادگستری آبادان،اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱، پرونده قضایی با اتهامات متعدد مالی برای یکی از اعضای شورای شهر و یکی از معاونان شهرداری آبادان تشکیل شد که پس از انجام تحقیقات مقدماتی، رای بدوی و سپس تجدید نظر این پرونده صادر ابلاغ شد.


وی افزود: بر اساس این رأی، عضو اصلی شورای شهر آبادان در خصوص اتهام تبانی در معاملات دولتی به یک سال حبس و جزای نقدی، در خصوص تصرف عدوانی به رفع تصرف و یک سال حبس و در خصوص اتهام انتقال منافع مال غیر به استرداد ملک و ۲ سال و یک روز حبس تعزیری محکوم شد.

روشن‌روان گفت: معاون وقت عمرانی و بازآفرینی شهری شهرداری آبادان نیز به عنوان متهم ردیف دوم پرونده، به اتهام مشارکت در تبانی در معاملات دولتی به تحمل سه سال حبس تعزیری و انفصال دائم از خدمات دولتی، شرکت‌ها و موسسات وابسته به دولت و شهرداری‌ها محکوم شد.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی اراده راسخ در مبارزه با فساد اداری دارد و در تحقق این امر هم به صورت پیشگیرانه و نظارتی و هم با برخورد قاطعانه و قانونی ورود می‌کند.

به گزارش رهیاب، طی ۲ ماه اخیر چندین نفر از اعضای شوراهای اسلامی شهر و شهرداری در استان به اتهام فساد مالی دستگیر شدند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از