حالت تاریک
جمعه, 25 خرداد 1403
به‌زودی آغاز می‌شود؛

عملیات حفر چاه نفت در میدان مشترک نفتی

عملیات حفر چاه نفت در میدان مشترک نفتی

با دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، در روزهای آینده عملیات اجرایی حفاری ۲۴ حلقه چاه طرح افزایش تولید میدان مشترک نفتی یادآوران به ارزش ۳۵۰ میلیون دلار و با هدف تولید ۴۲ هزار بشکه نفت در روز آغاز می‌شود.

به گزارش شبکه اطّلاع‌رسانی «رهیاب» به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران؛ به‌منظور نگهداشت و افزایش تولید از میدان نفتی یادآوران، عملیات اجرایی حفاری ۲۴ حلقه چاه این میدان با حضور سه شرکت توانمند ایرانی آغاز می‌شود.

قراردادهای مربوط به حفاری ۲۴ حلقه چاه توسعه‌ای جدید در قالب سه قرارداد بین شرکت مهندسی و توسعه نفت به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران با شرکت‌های ملی حفاری ایران، توسعه صنایع نفت و انرژی قشم و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا پیش از این در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت امضا شده است.

مجموع ارزش این قراردادها حدود ۳۵۰ میلیون دلار بوده و مقررشده است تا این تعداد چاه‌ها در لایه‌های فهلیان و سروک هر کدام به تعداد ۱۲ حلقه در طی مدت ۲۴ ماه حفر شود. هدف از حفر این چاه‌های جدید در میدان مشترک نفتی یادآوران، نگهداشت و افزایش تولید به میزان ۴۲ هزار بشکه در روز است.

همچنین به‌منظور تسریع در افزایش تولید از این میدان مشترک، شرکت مهندسی و توسعه نفت پیشاپیش نسبت به احداث برخی از جاده‌ها و سلرهای مورد نیاز جهت استقرار دکل‌های حفاری و نیز تهیه کالای چند حلقه چاه اقدام کرده است.

 میدان نفتی یادآوران یکی از بزرگ‌ترین میادین مشترک نفتی ایران با کشورهای همسایه است و در ۷۰ کیلومتری جنوب غرب اهواز و شمال خرمشهر، در منطقه جغرافیایی کوشک و حسینیه قرار دارد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از