حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/07/02 شمسی | 2023/09/24 میلادی

لوازم آرایشی،بیشترین آمار قاچاق در خوزستان

لوازم آرایشی،بیشترین آمار قاچاق در خوزستان

معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان : کالا‌های بهداشتی و آرایشی بیشترین میزان عرضه قاچاق کالا در بازار استان محسوب می‌شوند.

بهرام جباری گفت : طرح بازرسی کالاهای قاچاق در بازار خوزستان با رویکرد مقابله با عرضه پنج گروه کالایی قاچاق در حال اجرا است و برای اجرای تاثیر گذار این طرح نیاز به همکاری هر چه بیشتر مردم با استفاده از کالا‌های شناسه دار و استاندارد داریم.

او می گوید : در این طرح با واحد‌هایی که کالای بدون شناسه عرضه می‌کنند برخورد خواهد شد و گشت‌های مشترک با حضور بازرسان معاونت غذا و داروی استان، تعزیرات حکومتی، بسیج اصناف و دستگاه‌های ناظر به صورت هفتگی انجام می‌شود.

جباری ادامه داد : مردم بدانند کالا‌های بدون شناسه تقلبی و قاچاق هستند و احتمال وارد کردن خسارت جانی و مالی به مصرف کننده را در پی خواهند داشت.

شناسه کالا توسط تولید کننده و یا شرکت وارد کننده کالا بعد از ثبت در سامانه جامع تجارت وزارت صمت صادر می‌شود و نشان دهنده اصالت و اطمینان از کالا است.

طرح مقابله با قاچاق پنج گروه کالایی در بازار کالا‌های سلامت محور بهداشتی و آرایشی، پوشاک، دخانیات، کالای خانه و لوازم یدکی در حال اجرا است .

در پنج ماهه امسال ۴۰ هزار و ۷۸۰ مورد بازرسی و ۶ هزار و ۶۷۹ مورد گشت مشترک از واحد‌های صنفی و تولیدی استان انجام شده است.

در این مدت چهار هزار و ۴۸ پرونده تخلف در این بازرسی‌ها تشکیل شده و عمده تخلفات در حوزه کالا‌های دخانی، سلامت محور و لوازم یدکی بوده است.

پایان پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از