حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 اسفند 1402

هوای سه شهر خوزستان در وضعیت قرمز

هوای سه شهر خوزستان در وضعیت قرمز

آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای سه شهر خوزستان در وضعیت قرمز یا ناسالم قرار گرفت.

به گزارش رهیاب، براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هفت صبح روز دوشنبه، شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در چهار ایستگاه‌ شهر اهواز شامل استانداری، حفاری، نیوساید، پادادشهر به ترتیب با شاخص ۱۸۸، ۱۹۷، ۱۹۴، ۱۸۰، سوسنگرد ۱۷۴ و شادگان ۱۵۶ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم و قرمز قرار دارند.

 

بر اساس این گزارش خرمشهر با شاخص ۱۱۶، دزفول ۱۲۳ و شوشتر ۱۴۸ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام شده است.

 

هوای شهرهای امیدیه، اندیمشک، بهبهان، رامهرمز، رامشیر، شوش، ماهشهر و گتوند به علت نبود آلودگی قابل قبول اعلام شده اما در این مدت، هیچ شهری در خوزستان هوای پاک نداشته است.

 

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

 

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

پایان پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از