حالت تاریک
یکشنبه, 13 اسفند 1402

پتروشیمی‌ها، عامل اشتغالزایی در شمال خوزستان

پتروشیمی‌ها، عامل اشتغالزایی در شمال خوزستان

استاندار خوزستان گفت: آن چیزی که اشتغال را در اندیمشک و شمال خوزستان تامین می‌کند، بخش پایین دستی پتروشیمی‌ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی «رهیاب»؛ علی اکبر حسینی محراب در مراسم بهره برداری از طرح‌های افزایش تولید نفت و گاز که در شهرستان اندیمشک برگزار شد، گفت: آن چیزی که اشتغال را در شهرستان اندیمشک و شمال خوزستان تامین می‌کند، بخش پایین دستی پتروشیمی هاست.

وی افزود: خواسته ما این است که در زنجیره ارزش، فعالیت در پایین دست بیشتر شود و ما درپی آن هستیم در صنایع دیگر و خوشه‌های دیگر حلقه‌های ارزش بیشتری را در بر داشته باشیم.

حسینی محراب با بیان اینکه ما تلاش و انتظار داریم خوزستان در بخش صنعت نفت هم پیشرفت داشته باشد، ادامه داد: بهره‌برداری از طرح افزایش تولید طرح قلعه‌نار با ظرفیت ۵۰ هزار بشکه نفت خام در روز، بهره‌برداری از خط لوله شادگان با ظرفیت ۲۰ هزار بشکه در روز و بهره‌برداری از افزایش تولید واحد اهواز متمرکز با ۲۰ هزار بشکه از جمله این طرح‌ها است.

استاندار خوزستان طرح توسعه میدان چشمه خوش، پایدار شرق به میزان ۱۰ هزار بشکه در روز و طرح توسعه و بهره‌برداری از میدان مشترک سهراب به میزان ۳۰ هزار بشکه نفت خام در روز را از دیگر طرح‌های افزایش تولید نفت و گاز در استان برشمرد.

نماینده عالی دولت در خوزستان می‌گوید: بهره‌برداری از ۶۰ حلقه چاه میدان آزادگان جنوبی، فزایش تولید گاز به میزان ۲۸ میلیون مترمکعب از خط لوله دریایی فاز ۱۶ پارس جنوبی و افتتاح ۷ طرح در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی شرکت ملی نفت ایران در استان هستند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از