حالت تاریک
یکشنبه, 13 اسفند 1402
با شهدا؛

پیروزی در سایه جهاد است

پیروزی در سایه جهاد است

شهید «رضا محدثی» در قسمتی از وصیت‌نامه خویش می‌نویسد: «شهدا را از یاد نبرید، تقوی را نصب‌العین قرار دهید و فراموش نکنید که پیروزی در سایه جهاد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی «رهیاب»؛ شهید رضا محدثی در يكم خرداد ۱۳۴۴، در شهرستان هنديجان به دنيا آمد. پدرش عبدالرحيم، روحانی بود و مادرش فرخی نام داشت. دانش‌آموز سوم راهنمايی بود. از سوی بسيج در جبهه حضور يافت. بيستم ارديبهشت ۱۳۶۱، با سمت فرمانده گروه در خرمشهر بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسيد. مزار وی در زادگاهش قرار دارد.

متن وصيت‌نامه‌ شهید رضا محدثی

بسم الله الرحمن الرحیم

مناجات‌نامه

به نام او که همه چیزم از اوست، جانم از اوست. به نام او که زندگی‌ام در جهت اوست . به نام او که زنده به اویم، به نام او که زندگی‌ام اوست جانم اوست مقصودم اوست و سرلوحه اعمالم اوست. با تمام وجودم احساسش می‌کنم. با قلبم و با ذره ذره وجودم. اما چه بگویم که من موجودی ممکنم و او واجب‌الوجود . تنها این را می‌توانم بگویم که خدا معبود من است. عشقم اسلام و مکتبم مکتب رسول‌الله . افتخارم این است که توحید سر‌تاسر وجودم را فراگرفته است .

خدا را بشناسید

در حقیقت نمی‌دانم از کجا شروع و به کجا ختم کنم. آیا قرآن را بر روی ورق آورم یا کلمات دلنشین حضرت محمد(ص) و یا سخنان علی(ع) را که می‌گوید ستمگر را با شمشیر ادب کنید را زمزمه کنم، و یا سخنان شیوا و گوهربار امام منجی عالم و حامی خون هزاران شهید و ندای شهیدان را باز تکرار کنم؟ وصیت به چه کسی کنم به اساتیدم که مانده‌اند؟ ویا از آنها که رفته‌اند بگویم؟ آیا این همه وصیت شهدا کافی نیست و آیا باید ما هم اوراق را به نام وصیت‌نامه پر کنیم؟ آیا وقت توبه فرا نرسیده و وقت به خود آمدن نرسیده است؟ به خود آیید و  دست از مال و منال بردارید البته قصدم دست برداشتن از روزی حلال خداوند نیست بلکه منظور نهی از انبار کردن ودل بستن به حطام دنیاست. خدا را بشناسید و به درگاهش توبه و استغفار کنید.

شهدا را از یاد نبرید

در نظرم آمد که توصیه کنم شهدا را از یاد نبرید، تقوی را نصب‌العین قرار دهید و فراموش نکنید که پیروزی در سایه جهاد است. آیات خدا را عملی کنید. آیا ندای هل من ناصر ینصرنی حسین را نمی‌شنوید و آیا این همه خون کافی نیست که شما هم به جوشش درآئید و برخیزید؟ این را بدانید که اسلام در خطر است زیرا مظلوم است و تمام ممالک بر علیه اسلام قیام کرده‌اند.  فریاد کودک‌های فلسطینی را در حین کتابت وصیتم شنیدم و قصد کردم که برخیزم و قدس را آزاد کنم.

سازش با کفر در مرام ما نیست

مردم، آمریکا را از یاد نبرید و بدانید تا کفر هست در جهان اسلام همیشه نبرد وجود  دارد. اسلام محتاج خون جوانان  ایران است و تا خون‌ها جاری نشود و تا حسین زمان حکومتش جهانی نگردد مبارزه ادامه دارد. باید درخت نوپای انقلاب را با خون آبیاری کرد و از خون اقیانوس روان ساخت تا آمریکا و آمریکا صفتان در آن غرق شوند. من  به آمریکا و اتباعش  می گویم اگر قطعه قطعه‌ام کنید فرامین مقدس اسلام را  از یاد نخواهم برد و سازش با کفر  در مکتب ما جایی ندارد.

امام تنها عامل تحرک جامعه

امید که در راه خدا حرکت کنیم و تا آخر عمر همگام با امام باشیم. امام را فراموش نکنید امام تنها عامل تحرک جامعه اسلامی است و او را سرلوحه خود و الگوی خویش قرار دهید . احکام و فرامین او را مانند فرامین پیامبر بدانید. حرکت در راه او حرکت در راه خداست و تا فریادهای او را لبیک می گوئید خدا از شما راضی است .

شهادت موهبت و سعادت است

در پایان بگویم مادرم و پدرم و برادران و خواهرانم و همه آشنایان حالا که من رفتم تا جان ناقابلم را هدیه به پیشگاه حضرت حجت‌ابن‌الحسن کنم مرا ببخشید و بر مزار ما شهیدان گریه نکنید که وقتی گریه می کنید شهیدان را ناراحت می‌کنید. بدانید شهید شمع است و شهادت موهبت و سعادت الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از