حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 اسفند 1402

کشف سه مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز

کشف سه مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: سه مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز در کلانشهر اهواز با ۷۰ دستگاه ماینر کشف و جمع‌آوری شد.

به گزارش رهیاب، عبدالحمید عباس شیاری روز دوشنبه درجمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش و دستور مقام قضایی و فرماندهی انتظامی در راستای کمک به پایداری شبکه برق، این تعداد دستگاه ماینر غیرمجاز در کلانشهر اهواز کشف و ضبط شد.

 

وی افزود: این تعداد ماینر با همکاری کلانتری‌های ۱۱، ۲۱ و ۲۲ در مناطق حصیر آباد، عین ۲ و بهارستان اهواز کشف و جمع آوری شده است.

 

شیاری ادامه داد: همشهریان می‌توانند با همکاری در شناسایی و کشف دستگاه‌های ماینر غیرمجاز به حفظ پایداری شبکه برق و ارائه خدمات مطلوب کمک کرده و تا مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی دریافت کنند.

 

شهروندان می‌توانند برای اطلاع رسانی در خصوص ماینرهای غیرمجاز از طریق " اپلیکیشن برق من " ، " سامانه اینترنتی www.tavanir.org.ir/samaat " و نیز با شماره گیری ۱۲۱ و ۱۵۲۱ برای ثبت گزارش معرفی اماکن غیرمجاز استخراج رمز ارز اقدام کنند.

 

بر اساس این گزارش پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر با ساخت دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر)، واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از