حالت تاریک
یکشنبه, 13 اسفند 1402

۱۸ درصد محصولات‌کشاورزی کشور در خوزستان تولید می‌شوند

۱۸ درصد محصولات‌کشاورزی کشور در خوزستان تولید می‌شوند

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: خوزستان، استانی سرآمد و قلب تپنده کشاورزی ایران و تولید کننده ۱۸ درصد از محصولات کشاورزی کشور است.

به گزارش خبرنگار «شبکه اطلاع رسانی رهیاب»؛ صبح امروز جلسه شورای مدیران استان با حضور هوشنگ محمدی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی، برگزار شد.

محمدی در این جلسه اظهار کرد: اگر هر کس در هر جایگاهی وظیفه و مسئولیت خود را به درستی انجام دهد کار‌ها به نحو احسن پیش خواهد رفت.

وی در ادامه با بیان این مطلب که خوزستان، استانی سرآمد در تولید محصولات کشاورزی است تصریح کرد: خوزستان ۱۸ درصد از کل تولیدات کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده و قلب تپنده کشاورزی ایران اسلامی محسوب می‌شود و این مهم وجه تمایز استان زرخیز خوزستان با سایر استان‌های کشور است.

محمدی همچنین به فاصله قابل توجه خوزستان از نظر تولید با استان‌های دیگر اشاره و بیان کرد: قطعاً نگاه وزارتخانه نیز به چنین استان ویژه‌ای، خاص خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت: در سال زراعی گذشته نیز خوزستان با خرید تضمینی بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم عنوان استان طلایی کشور و رتبه نخست تولید این محصول را به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که امروز وظیفه مهم ما بررسی مسائل و ارائه راهکار مناسب برای مرتفع کردن این موضوعات معیشتی کارکنان است گفت: یکی از موضوعات خاص مورد پیگیری از نظر ما مسکن کارکنان است که در این راستا ضمن دعوت از مسئولین مرتبط، به سرعت در حال پیگیری این مهم هستیم.

 تجهیز و نوسازی مراکز جهاد کشاورزی

محمدی در ادامه به تجهیز و نوسازی مراکز جهاد کشاورزی اشاره و بیان کرد: مراکز جهاد کشاورزی بسیار مهم و سرپنجه‌های ما در عرصه تولید هستند که طبق ابلاغ مقام عالی وزارت برای تجهیز این مراکز ستاد تشکیل و به موازات آن نیز در استان‌ها کمیته‌هایی برای تجهیز، نوسازی و به روز رسانی امکانات لوجستیکی این مراکز با محوریت مدیریت هماهنگی ترویج استان‌ها ایجاد خواهد شد.

پایان پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از