حالت تاریک
جمعه, 11 خرداد 1403

۲۵۰ هزار نفر عهده‌دار تامین امنیت انتخابات هستند

۲۵۰ هزار نفر عهده‌دار تامین امنیت انتخابات هستند

معاون وزیر کشور گفت: ۲۵۰ هزار نفر از نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی مسئولیت تامین امنیت انتخابات را بر عهده دارند.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی «رهیاب» به نقل از ستاد انتخابات خوزستان؛ سیدمجید احمدی در سفر به خوزستان درخصوص تهمیدات اندیشیده شده برای انتخابات یازدهم اسفندماه امسال اظهار کرد: ستاد امنیتی انتخابات به موازات ستاد برگزارکننده انتخابات زیر نظر وزیر کشور تشکیل شده است و وضعیت ایجاد نظم، انضباط و امنیت برای برگزاری این رویداد مهم سیاسی کشور را برعهده دارد.

وی افزود: دستگاه‌های مسئول این امر از جمله؛ فراجا، سپاه، بسیج، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، فراجا و ارتش جمهوری اسلامی، قوه قضائیه و... وظایف خود را به خوبی دنبال می‌کنند.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه بیش از ۲۵۰ هزار نفر از نیرو‌های فراجا، سپاه، بسیج و بخش پشتیبانی و انتقال هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مسئولیت امنیت انتخابات را برعهده دارند، گفت: همه این وظایف در استان‌ها تعیین شده و توسط استانداران تکالیف و وظایف هر دستگاهی معین شده است.

احمدی با اشاره به پیش‌بینی امنیت صندوق‌ها در دورترین نقاط کشور، اضافه کرد: مناطق مرزی کشور برای کنترل مرز‌ها در ایام انتخابات در آماده‌باش کامل هستند و دستگاه‌های اطلاعاتی اشراف خوبی در وقایع دارند و هیچگونه نگرانی امنیتی برای انتخابات وجود ندارد و این دوره از انتخابات در امنیت کامل برگزار خواهد شد.

وی درخصوص میزان مشارکت عنوان کرد: براساس نظرسنجی‌های انجام شده، انتخاباتی پرشور باحضور اقشار مختلف مردم را در سراسر کشور شاهد خواهیم بود و بدون شک میزان مشارکت نسبت به مشارکت دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی بالاتر خواهد بود و مردم همان‌گونه که در ۲۲ بهمن‌ماه امسال دشمنان را غافلگیر کردند و حماسه آفریدند، در روز یازدهم اسفندماه باحضور پای صندوق‌های رای دشمنان را غافلگیر می‌کنند و دل ملت ایران با این حماسه باشکوه شاد خواهد شد.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از