حالت تاریک
جمعه, 11 خرداد 1403

اجرای طرح منظومه روستایی در خوزستان

اجرای طرح منظومه روستایی در خوزستان

معاون امور عمرانی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان گفت: طرح منظومه روستایی به منظور تقویت اقتصاد روستایی در استان در حال اجرا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی «رهیاب»؛ محمود اکبری فضلی، منظومه روستایی را ازجمله طرح‌های مورد توجه دولت برای رونق بخشی به روستا‌های خوزستان برشمرد و اظهار کرد: در طرح منظومه روستایی ظرفیت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی هر روستا شناسایی و مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه مطالعات ۱۳۸ روستای استان برای اجرای این طرح انجام شده است، افزود: عملیات اجرایی این طرح در ۷ روستای خوزستان آغاز شده است و کار‌های بسیاری خوبی در روستا‌های شهرستان‌های دشت آزادگان، آبادان، خرمشهر و مسجد‌سلیمان اجرا شده است.

معاون امور عمرانی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان  با اشاره به ظرفیت‌های بسیار خوب کسب درآمد و اشتغال‌زایی در روستا‌های استان، گفت: بوم‌گردی از جمله ظرفیت‌های بسیار خوبی است که در روستا‌های خوزستان می‌تواند به منبعی برای کسب درآمد و ایجاد اشتغال تبدیل شود.

اکبری فضلی اضافه کرد: شناسایی ظرفیت‌ها و استعداد‌های هر روستا در این طرح کاملا به صورت کارشناسی انجام می‌شود و زیرساخت‌های لازم برای بهره‌برداری از این پتانسیل نیز ایجاد خواهد شد.


وی با بیان اینکه دستگاه‌های مختلفی از جمله اداره کل میراث فرهنگی می‌توانند در این مسیر برای تقویت اقتصاد روستا‌های خوزستان یاری دهد، عنوان کرد: بدون شک طرح منظومه روستایی یکی از عوامل بسیاری مهم مهاجرت معکوس از شهر به روستا‌ها خواهد بود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از