حالت تاریک
شنبه, 01 اردیبهشت 1403
مدیر عامل نیروگاه برق خبر داد:

تولید 7هزار انرژی برق در نیروگاه رامین اهواز

تولید 7هزار انرژی برق در نیروگاه رامین اهواز

مدیر عامل نیروگاه رامین اهواز گفت: مهم‌ترین اقدامات به منظور تحقق این میزان تولید برق توسط تلاشگران نیروگاه را،  برنامه ریزی  و تعمیرات میان دوره‌ای به موقع است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی«رهیاب» به نقل از روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز؛ محسن حافظی اظهار کرد: در ۱۱ ماهه امسال  هفت میلیون ۸۷۷ هزار و ۷۹۱ مگاوات ساعت برق در نیروگاه رامین اهواز تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷.۴۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.  

وی با اشاره به اجرای طرح تعمیرات اساسی واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۲ این نیروگاه افزود: کاهش مصرف برق در فصول پائیز و زمستان به علت افت دمای هوا فرصت مطلوبی برای اجرای تعمیرات اساسی و رفع مشکلات واحد‌های تولید برق است و ما نیز براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته شده اقدام به اجرای این طرح‌ها باهدف تقویت سطح آمادگی خود در تابستان و پیک برق ۱۴۰۳ کردیم.  

حافظی عنوان کرد: مهم‌ترین اقدامات به منظور تحقق این میزان تولید برق توسط تلاشگران نیروگاه را،  برنامه ریزی  و تعمیرات میان دوره‌ای به موقع سایر واحد‌ها، انجام سرویس‌ها، مراقبت‌ها و تعمیرات پیشگیرانه و همچنین اجرای اصولی شیوه نامه‌های بهره‌برداری از واحد‌های نیروگاهی است.

نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌ها، تامین برق مورد نیاز استان خوزستان و پایداری شبکه سراسری برق کشور دارد.

 کارشناسان این نیروگاه بیان کرد: با استفاده از تجربه و تخصص و بروز رسانی دانش خود توانسته اند گامهای مؤثری را در جهت خودکفایی و کاهش هزینه های خرید و بازسازی قطعات بردارند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از