حالت تاریک
یکشنبه, 13 اسفند 1402

دانشگاهیان خوزستان، متقاضیان عملیاتی طرح ملی زراعت چوب

دانشگاهیان خوزستان، متقاضیان عملیاتی طرح ملی زراعت چوب

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با بیان اینکه این قابلیت وجود دارد که دانشگاهیان متقاضیان عملیاتی طرح ملی زراعت چوب باشند، گفت: قطعا حضور دانشگاهیان و دانشجویان در تعاونی‌ها موجب موفقیت طرح‌ها می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی «رهیاب»؛محمد راضی‌جلالی درهمایش ملی زراعت چوب که امروز (۸ آذرماه) در دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی خوزستان برگزار شد،اظهار کرد: این طرح به عنوان طرحی ملی و یکی از منحصر به فردترین طرح‌های پس از انقلاب در استان خوزستان است که باید به بهترین شکل و با کمترین اشکالات اجرا می‌شد بنابراین باور داشتیم که باید پایه آن، بر مبنای علم باشد.

 وی با بیان اینکه اشتغال یکی از دغدغه‌ها در استان خوزستان است، ادامه داد: قطعا برگزاری همایش ملی زراعت چوب در خوزستان اطمینان ما را برای اجرای این طرح  چند صد برابر می‌کند. زیرا زراعت چوب یک طرحی مردمی است. خوزستان با داشتن ظرفیت‌های بسیار متعدد در صنایع، کشاورزی، فولاد، پتروشیمی، نفت و گاز، منطقه آزاد، مرزهای آبی و زمینی و بنادر و تنوع اقلیمی ‌و فرهنگی، رتبه سوم بیکاری کشور را دارد و استانی با این ظرفیت و با وجود صنایع مادر، عملا نقش‌آفرینی چندانی در حوزه اشتغال ایجاد نکرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: سهم صنعت نفت نیز با تامین بیش از ۷۰ درصد تولید ناخالص ملی در استان، سهم آن در اشتغال خوزستان حدود ۳ درصد است.

وی افزود: اشتغال پیش‌بینی شده در طرح زراعت چوب در خوزستان بیش از ۳۰۰ هزار نفر خواهد بود. تولید چوب یک بحث است اما زنجیره تولید آن که شامل عصاره و کاغذ و... به عنوان مشتقات این صنعت است، اشتغال خوبی ایجاد می‌کند و جنگل‌ها را نیز از نابودی نجات می‌دهد.

راضی‌جلالی گفت: این قابلیت وجود دارد که دانشگاهیان متقاضیان عملیاتی طرح ملی زراعت چوب باشند. قطعا تعاونی‌هایی که اعضای آن دانشگاهیان و دانشجویان باشند، در این طرح موفق‌تر خواهد بود زیرا دانش آن را دارند. ما نیز بستر لازم را فراهم می‌کنیم و با تمام ظرفیت‌ها قول می‌دهیم که در کنار منابع طبیعی استان خوزستان باشیم و موانع را از راه برداریم.

پایان پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از