حالت تاریک
جمعه, 31 فروردین 1403

ضرورت تسریع در اجرای طرح ملی مسکن خوزستان

ضرورت تسریع در اجرای طرح ملی مسکن خوزستان

استاندار خوزستان: روند ساخت و ساز طرح ملی مسکن در استان قابل قبول نیست و این طرح باید همپای کشور در خوزستان حرکت کند.

به گزارش رهیاب؛ علی‌اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان در نشست فعالان اقتصادی حوزه مسکن، اظهار کرد: بر اساس برنامه، ۲۸۰ هزار واحد در طرح ملی مسکن در استان باید در مدت چهار سال ساخته شود.

وی افزود: روند ساخت و ساز طرح ملی مسکن در استان قابل قبول نیست و این طرح باید همپای کشور در خوزستان حرکت کند.

استاندار خوزستان گفت: متاسفانه خوزستان یکی از استان‌های ضعیف در اجرای طرح ملی مسکن بوده و ضرورت دارد با همکاری بخش خصوصی به روند اجرای این طرح سرعت بخشید.

حسینی محراب یکی از مهم‌ترین راهکارهای بهبود ساخت و ساز در استان را پای کار آمدن انبوه سازان دانست و بیان کرد: سرمایه گذاران خارجی درخواست انبوه سازی در ایران را با کمترین هزینه داده‌اند، اگر سرمایه گذاران خارجی امکان ساخت خانه با هزینه کم را دارند چرا انبوسازان داخلی اقدام نمی‌کنند.

وی ادامه داد: باید ساختمان سازی در استان با تفکر و مشورت نظام مهندسی انجام و برای جلوگیری از بروز هرگونه حادثه باید از مصالح با کیفیت استفاده شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه برای کاهش قیمت خانه در استان باید در ساخت و ساز رقابت ایجاد شود، افزود: فعالان حوزه ساخت و ساز از مردم و جوانان برای خانه دار شدن حمایت کنند.

حسینی محراب با اشاره به اینکه روند ساخت و ساز خانه و آبادانی در روستاهای استان بسیار بهتر شده است، عنوان کرد: به دلیل بهبود فضای عمرانی روستاها در برخی مناطق استان شاهد مهاجرت معکوس از شهر به روستا هستیم.

وی افزود: باید رایزنی شود که تولیدات داخلی مصالح ساختمانی در بورس بیشتر به درون استان تخصیص داده شوند تا ساخت و ساز در خوزستان رونق بیشتری بگیرد.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: نظام مهندسی به عنوان دستگاه بسیار مهم ناظر بر ساخت و ساز مسکن باید کاستی‌ها و نواقص خود را برطرف کند و با کمترین خطا کار نظارت خود را انجام دهد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از