حالت تاریک
جمعه, 11 خرداد 1403
مدیر تدارکات و خدمات شرکت متن مطرح کرد:

گشایش انبار اختصاصی گمرک پروژه‌های غرب کارون

گشایش انبار اختصاصی گمرک پروژه‌های غرب کارون

مدیر تدارکات و خدمات کالای شرکت متن گفت: هدف از راه‌اندازی این انبار اختصاصی، تسریع و تسهیل ترخیص کالاهای پروژه‌های راهبردی و میدان‌های مشترک، کاهش هزینه‌های انبارداری، کاهش زمان توقف کالاهای مهم و حیاتی در گمرک است.

به گزارش شبکه اطّلاع‌رسانی «رهیاب»؛ انبار اختصاصی گمرک پروژه‌های غرب کارون در منطقه یادآوران امروز «چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت» طی برگزاری آئینی رسمی با حضور برزو قنبری، مدیر پشتیبانی ساخت و تأمین کالای شرکت ملی نفت ایران، بهروز قره‌بیگی، ناظر گمرکات استان خوزستان و شماری از مدیران استانی و به میزبانی ابوذر شریفی، مدیرعامل شرکت متن گشایش یافت.

 حسین رضایی، در این آئین اظهار کرد: هدف از راه‌اندازی این انبار اختصاصی، تسریع و تسهیل ترخیص کالاهای پروژه‌های راهبردی و میدان‌های مشترک، کاهش هزینه‌های انبارداری، کاهش زمان توقف کالاهای مهم و حیاتی در گمرک و نظارت بر پیشرفت فرایند تأمین و ترخیص کالاها توسط پیمانکاران است.

 وی ادامه داد: پس از دریافت مجوزهای موردنیاز و امضای قراردادهای مخابرات، گمرک، راهداری و... عملیات سویل، استقرار باسکول و دکل مخابراتی، خدمات یوتیلیتی حراست، اچ‌اس‌ئی و... انجام شد و در آخرین روزهای سال ۱۴۰۲ و در آستانه روز ملی‌شدن صنعت نفت، قرارداد آن امضا شد.

 مدیر تدارکات و خدمات کالای شرکت متن با اشاره به‌صرفه اقتصادی این پروژه گفت: کالای وارد شده از هریک از مرزهای کشور، به این انبار منتقل می‌شود و پس از انجام تشریفات گمرکی در کمترین زمان ممکن در اختیار طرح‌ها و پروژه‌ها قرار می‌گیرد.

 پیش‌بینی می‌شود با بهره‌مندی از مزایای این انبار، فرایندهای واردات و ترخیص کالای پروژه‌ها تسریع شود که با کاهش زمان و هزینه توقف کالا پیش از ورود، در پیشبرد پروژه‌های راهبردی میدان‌های مشترک تأثیری به سزا خواهد داشت.

 انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از