حالت تاریک
شنبه, 01 اردیبهشت 1403
با شهدا؛

اسلام احتیاج به جوان فعال دارد

اسلام احتیاج به جوان فعال دارد

شهید محمد نیسی در قسمتی از وصیت‌نامه خویش می‌نویسد: برای حفظ اسلام تلاش کنید که اسلام محتاج تلاش‌های شماست. اسلام احتیاج به جوان فعال دارد؛ پس ای جوانان عزیز! بکوشید و اسلام عزیز را پیروز کنید.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی «رهیاب»؛ شهید محمد نیسی یکم آذر ۱۳۴۲، در روستای بنه خلف از توابع شهرستان شوش به دنیا آمد. پدرش حسن، کشاورزی می‌کرد و مادرش زهرا نام داشت. دانش‌آموز چهارم متوسطه بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. در پنجم اسفند ۱۳۶۲، با سمت تک‌تیرانداز در پاسگاه زید عراق بر اثر انفجار مین و اصابت ترکش آن به شهادت رسید. مزار او در روستای حر ریاحی تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

 متن وصیت‌نامه شهید محمد نیسی: 

 بسمه‌تعالی

 پدر و مادر عزیزم! مرا به بزرگواری خودتان ببخشید؛ شما زحماتی برای من کشیدید که هر چقدر هم کوشش کنم، نمی‌توانم جبران کنم. از خداوند توانا و غفار می‌خواهم مرا از گناهانی که انجام داده‌ام، مورد عفو قرار دهد و اعمالی که انجام داده‌ام، مورد قبول قرار دهد.

 امام را تنها نگذارید

 به نسل جوان وصیت می‌کنم که امام امت، خمینی کبیر را تنها نگذارند و جبهه‌ها را پر کنید و این جنگ را تا آخر به سود اسلام به پیروزی برسانید.  نگذارید کتاب‌های استاد شهید مطهری را با دسیسه‌هایی از بین ببرند، این کتاب‌های اسلامی را مطالعه کنید.

 برای حفظ اسلام بکوشید

 سنگر مدرسه و مسجد را خالی نگذارید که این وصیت از طرف یک هنرجو و نمازگزار است که به شما می‌گوید. از کشاورزان می‌خواهم که کشاورزی را پر محصول کنند و زحمت بکشند. برای حفظ اسلام تلاش کنید که اسلام محتاج تلاش‌های شماست. اسلام احتیاج به جوان فعال دارد؛ پس ای جوانان عزیز! بکوشید و اسلام عزیز را پیروز کنید.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از