حالت تاریک
شنبه, 01 اردیبهشت 1403
امام جمعه اهواز:

مشارکت‌مردم تنها راه پیروزی در جنگ اقتصادی است

مشارکت‌مردم تنها راه پیروزی در جنگ اقتصادی است

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: تجربه بیش از چهل سال انقلاب اسلامی نشان می‌دهد هر کجا در نظام اسلامی، با مشکل و بن‌بست مواجه شدیم، حضور مردم در میدان مشکل را رفع کرد.

به گزارش اطلاع رسانی«رهیاب»؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد، در خطبه‌های نمازجمعه اهواز امروز اظهار کرد: پس از پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله، نور اسلام با رفتار و سیره حضرت علی علیه‌السلام به قلوب مردم تابانده شد. این مرد بزرگ، به گفته شهید مطهری از شدت عدالتش، به شهادت رسید.

 حجت‌الاسلام موسوی‌فرد افزود: حکومت امیرالمؤمنین علیه‌السلام به طول پنج سال، تنها دوره حکومت اسلام ناب است که در تاریخ شاهد بودیم. امام در این پنج سال، هیچ روزی، سکون و آرامش به خود ندید و در معرض انواع توطئه‌ها، هجمه‌ها و جنگ‌ها بود. همین پنج سال، امروز برای عالم بشریت، برترین دوره حکمرانی است و می‌تواند به‌عنوان سالم‌ترین و مردمی‌ترین حکومت معرفی شود.

 نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: امیرالمؤمنین از مسئول و کارگزاری که مرتکب خیانتی ولو اندک می‌شد، به‌هیچ‌وجه چشم‌پوشی و اغماض نمی‌کرد. کمترین ارفاق و مسامحه را بر خود جایز نمی‌دانست. ما به روش ایشان فرسنگ‌ها فاصله داریم.

حجت‌الاسلام موسوی‌فرد بیان کرد: امام نسبت به مسئول متخلف، چند کار انجام می‌داد؛ اولاً تنبیه جسمانی می‌کرد؛ یعنی حد بر او جاری می‌شد. ثانیاً اموالی که از بیت‌المال به دست آورده، باید به بیت‌المال برمی‌گرداند. مسئول متخلف به خاک مذلت می‌نشست. نمایندگان منتخب، مسئولان، دقت کنند.

 امام‌جمعه اهواز عنوان کرد: مهم است که دارایی‌های یک مسئول پیش از رسیدن به یک منصب و پس از آن برای مردم شفاف‌سازی شود. این مسئولیت، دستاورد یک نظام است باید به آن اعتنا شود تا مشکل مردم رفع شود.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی‌فرد با اشاره به فرارسیدن شب‌های قدر گفت: معرفت این شب مهم است. از خود بپرسیم چرا یک شب از هزار شب یعنی هشتاد سال برتر است؟ گاهی یک‌عمر صدساله انسان به خواب و غفلت می‌گذرد. انسان اگر یک شب از سر اخلاص، توبه می‌کند، خداوند برای او جبران مافات می‌کند. البته حق‌الناس، سر جای خود است و نماز نخوانده و روزه نگرفته باید قضا شود. تلاش کنیم در این شب، کمال استفاده را ببریم.

 امام‌جمعه اهواز با اشاره به شعار سال بیان کرد: مشارکت مردم، تنها راه پیروزی در جنگ اقتصادی است. تجربه بیش از چهل سال انقلاب اسلامی نشان می‌دهد هر کجا در نظام اسلامی، با مشکل و بن‌بست مواجه شدیم، حضور مردم در میدان مشکل را رفع کرد. در مسائل اقتصادی نیز چنین است. امروز سهم مشارکت مردم در اقتصاد کمتر از ده درصد است. یعنی نود درصد دولتی است. سالیان متمادی رهبر انقلاب، به این موضوع تأکید می‌کنند.

 وی گفت: باید امسال زمینه را برای حضور مردم فراهم کنیم و اگر قرار شد بخشی از مراکز دولتی مانند هفت‌تپه و گروه ملی را واگذار کنیم، اینطور نباشد که رها شود و بعد مردم مستأصل شوند. باید نظارت دقیق باشد.

انتهای خبر-

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از