حالت تاریک
شنبه, 01 اردیبهشت 1403
با شهدا؛

توجه‌ویژه دولت‌سیزدهم به افزایش اعتبارملی راهداری خوزستان

توجه‌ویژه دولت‌سیزدهم به افزایش اعتبارملی راهداری خوزستان

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان گفت: اعتبارهای بخش راهداری اداره کل از محل اعتبارهای ملی دو برابر شده است که تا به امروز تخصیص ۶۶ درصدی را داشته ایم.

محمد جولانژاد در گفتگو با «رهیاب»؛ پیرامون خدمات دولت به خوزستان در حوزه بهبود حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه افزایش اعتبارهای ۱۰۰ درصدی در حوزه ملی نسبت به سال گذشته داشتیم، اظهار کرد: اعتبارهای حمل‌ونقل جاده‌ای استان خوزستان از محل اعتبارهای ملی دو برابر شده است که تا به امروز تخصیص ۶۶ درصدی را داشته ایم.

او با بیان اینکه عمده این اعتبارها در حوزه راهداری و نگهداری راه‌ها هزینه شده و خواهد شد، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون در حوزه نگهداری راه‌ها بیش از ۴۴۰ کیلومتر انواع نگهداری راه از قبیل لکه گیری روکش اجرای لایه‌های حفاظتی درز گیری و... انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان با بیان اینکه در استان با دو چالش روبرو هستیم، افزود: عدم تامین منابع  و سرقت علایم  و تجهیزهای ترافیکی دو چالش خوزستان است.

جولانژاد  در ادامه با بیان اینکه خوزستان، استان بسیار وسیعی است و حدود ۱۸ هزار کیلو متر راه دارد، بیان کرد: با توجه به  محدودهای اعتباری و هزینه‌های هنگفتی که برای ایمنی سازی نیاز است در این باره خیلی تناسبی میان اعتبارها و نیازهای استان خوزستان برای ایمن سازی و نگه‌داری راه وجود ندارد.

او با اشاره به اینکه سرقت علایم  و تجهیزهای ترافیکی دومین چالش  در استان است، اضافه کرد: علایم و تجهیزهای ترافیکی با هزینه‌های هنگفتی تهیه و نصب می‌شوند ولی متاسفانه در یک بازه کوتاه به سرقت می‌روند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان با بیان اینکه برای مقابله با این چالش تغییر رویکرد دادیم، تصریح کرد: در حال حاضر به جزء مواردی که استثنائا از علایم فلزی استفاده می‌کنیم در موارد دیگر از کامپوزیت که غیر بازیافت است، استفاده می‌کنیم.

جولانژاد با اشاره به نصب این علایم در محورهای اهواز - اندیمشک، اهواز - آبادان، اهواز - سربند، محور اهواز - چذابه، افزود: در محورهایی که با چالش سرقت علایم و تجهیزهای ترافیکی روبرو بودیم از کامپوزیت به جای فلزی  استفاده کردیم.

او با بیان اینکه در حمل‌ونقل باری خوزستان در رتبه دوم جای دارد، به رتبه این استان در کاهش تصادف ها اشاره و بیان کرد: خوزستان نسبت به کاهش تصادف ها نسبت به سایر استان‌های مقیاس با این استان اول است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان با بیان اینکه ۱۵۰ دستگاه ماشین آلات در استان داریم، توضیح داد: میانگین عمر ماشین آلات در استان خوزستان حدود ۲۵ سال است که در سال گذشته ۲۰ دستگاه از این ماشین آلات را بازسازی کردیم و نیز امسال ۶۰ دستگاه دیگر تعمیر و بازسازی شد.

جولانژاد با بیان اینکه مجتمع های رفاهی در استان خوزستان نسبت به سایر استان ها کم است، ادامه داد:  در خوزستان ۵۱ مجتمع رفاهی داریم که از این تعداد رقم ۲۸ مجمتع رفاهی در حال ساخت و ۴۱ یک مجتمع در حال استعلام داریم.

او در ادامه به دوربین‌های ثبت تخلف و نظارت در استان اشاره کرد و افزود: استان خوزستان با تعداد ۵۴ دستگاه نظارتی رتبه اول را در کشور دارد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان در پایان با بیان اینکه ۱۲۰ نقطه پر حادثه از سال ۹۴ در استان شناسایی شده، گفت: در گام اول با استفاده از تابلوهای آشکار سازی تمام این نقاط آشکار سازی کردیم که  برای هر نقطه سه طرح کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت طراحی شد و از مجموعه ۱۲۰ نقطه ۳۲ نقطه پر حادثه رفع شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از